Finans ve Banka

Bankamatik Kart Şifresini Nasıl Değiştirebilirim?

2019 bankamatik kart şifresini nasıl değiştireceğinizi ve bankamatiklerde kart şifrenizi nasıl yenileyeceğinizi inceledik, videolu anlatımla sizlere sunduk.

Bankamatik kartının şifresinin değiştirilmesi için müşteriler müşterisi oldukları bankanın iletişim kanallarını kullanmalıdır. Böylece kısa sürede bankanın şubesine gitmeye gerek kalmadan bankamatik kart şifresini değiştirme işlemleri yapılabilir.

Ziraat Bankası Bankamatik Kart Şifresini Değiştirme

Ziraat Bankası banka kartının şifresinin değiştirilmesi için Ziraat Bankası’nın ATM’sine gidilmesi gerekir. ATM’ye banka kartının takılmasından sonra “Giriş Şifre İşlemleri” sekmesine tıklanması gerekir. Bu adımdan sonra ise “Güvenlik-Şifre Değişimi” bölümüne gidilerek yeni belirlenen şifrenin ekrana yazılması sonucunda şifre değişikliği tamamlanabilir.

Akbank Bankamatik Kart Şifresini Değiştirme

Akbank banka kartının şifresinin değiştirilmesi için ilk önce “www.akbank.com.tr” adresine giriş yapılmalıdır. Siteye giriş yapıldıktan sonra “Kart Şifresi Al” sekmesine gidilmelidir. Bu sekmeye gidildikten sonra cep telefon numarası bilgisi eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır. Bilgiler doldurulduktan sonra kısa bir süre sonra cep telefonlarına şifre gelir. Bu şifre ile müşteriler banka kartlarını kullanabilir.

Vakıfbank Bankamatik Kart Şifresini Değiştirme

Vakıfbank banka kartının şifresini değiştirmek isteyenler, Vakıfbank’ın 0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramalıdır. Hatta bağlanıldıktan sonra müşteri hizmetlerinin talimatlarıyla beraber sırasıyla 4,2,4,2 numaralarına tıklanarak hızlı bir şekilde yeni şifreler belirlenir ve şifre değişikliği yapılmış olur.

Garanti Bankası Banka Kartı Şifre Değişikliği

Garanti Bankası banka kartının şifresinin değiştirilmesi için müşteriler iki yolu da deneyebilir. İlk önce bankanın mobil bankacılığına giriş yapılarak “Şifre al/Şifre değiştir” sekmesine tıklanması gerekir. Bu bölüme gelindikten sonra yeni şifreler belirlenerek şifre değiştirme işlemleri tamamlanmış olur. İkinci yol ise bankanın “www.garanti.com.tr” resmi internet adresine giriş yapılarak şifre değiştirme sayfası üzerinden kolay bir şekilde online olarak şifreler belirlenebilir.

QNB Finansbank Bankamatik Kart Şifresini Değiştirme

QNB Finansbank banka kartının şifresinin değiştirilmesini isteyenler,  bankanın en yakın şubesine giderek yetkili kişilerin yardımıyla birlikte şifre değişikliği yapabilir. Bunun dışında bankanın resmi internet adresine giriş yapılarak da şifre değiştirmek mümkündür. İnternet üzerinden şifre değişikliğinin yapılması için siteye giriş yapıldıktan sonra “Finans Şifre Al” sekmesine tıklanarak cep telefonlarına yeni şifre gelir ve müşteriler yeni şifrelerini aktif olarak kullanabilir.

TEB Banka Kartı Şifre Değişikliği

TEB banka kartının şifresinin değiştirilmesi için bankanın internet sitesine giriş yapılması gerekir. Giriş yapıldıktan sonra “Parola” sekmesine gidilmelidir. Parola bölümüne gidildikten sonra belirlenen 4 haneli şifre ekrana yazılmalıdır. Yeni oluşturulan şifre ekrana doğru bir şekilde girildikten sonra şifre değiştirme işlemi tamamen bitmiş olur.

ING Bank Banka Kartı Şifre Değişikliği

ING Bank banka kartının şifresini değiştirmek isteyenler, INB Bank’ın iletişim kanallarını kullanabilir. Aşağıda ING Bank banka kartının şifresinin değiştirilmesi için uygulanması gereken adımlar verilmektedir. Bu adımlar şu şekildedir:

  • Banka kartının şifresinin değiştirilmesi için bankanın en yakın şubesine gidilerek bankada çalışan görevlilerden yardım alınmalıdır.
  • Bunun dışında bankanın mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılarak şifre değiştirme bölümünden banka kartının şifresi şubeye gitmeden de kolay bir şekilde değiştirilebilir.
  • Bununla birlikte ING Bank’ın 0850 222 0 600 numaralı müşteri hizmetleri hattı aranarak da müşteri temsilcisinin yönlendirmeleri ile beraber şifre değişikliği kolay bir şekilde yapılabilir.

Yapı Ve Krediler Bankası Banka Kartı Şifre Değişikliği

Yapı ve Krediler Bankası banka kartının şifre değişikliğinin yapılmasında bankanın bütün iletişim kanalları kullanılabilir. Özellikle en kısa sürede şifre değişikliğinin yapılması için bankanın 444 0 444 numaralı müşteri hizmetleri hattı aranmalıdır. Hatta bağlanıldıktan sonra sırasıyla 3 ve 1 rakamları tuşlanarak şifre değişikliği yapılabilir. Ayrıca bankanın ATM’sine gidilip sırasıyla “Kullanıcı İşlemleri” ve “Kart Şifresi Değiştirme” sekmelerine girilerek yeni bankamatik kartı şifresi belirlenebilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Lütfen engellemeyi kapatın.

Merhabalar, sitelerin sağlıklı şekilde sizlere hizmet edebilmesi açısından lütfen reklam engelleyici eklentisini devre dışı bırakın.