Finans ve Banka

Bankaların Güncel EFT Ücretleri

2019’da Bankaların güncel EFT ücretleri, farklı bankalara ait hesaplar arası para transferleri gerçekleştirilirken talep edilir. Detaylar yazımızda!

Bankaların güncel EFT ücretleri, farklı bankalara ait hesaplar arası para transferleri gerçekleştirilirken talep edilir. Bir banka hesabından, farklı başka bir banka hesabına para transferi yapılırken, bankalar tarafından güncel EFT ücretleri talep edilir. Bu ücret her banka için farklı tutarlar üzerinden belirlenir. Aynı zamanda, hesaplar arası yollanan paranın miktarının büyüklüğüne göre EFT ücreti artmaktadır. Bankalar belirli çalışma saatleri içerisinde EFT masraflarını sabit tutar ve masraflara ilişkin kesilen ücretleri açıklarlar. Belirlenen saatler dışında yapılan para transferi işlemleri için sabit bir EFT masrafı ücreti bulunmaz. Bankalar sadece, farklı çalışma saatleri içerisinde ne kadar EFT ücreti kesinti yaptıkları hakkında bilgileri açıklarlar. Farklı bankaların, farklı çalışma saatleri içerisinde talep ettiği EFT ücretleri hakkında detayları, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Güncel EFT Ücretleri

Ziraat Bankası güncellenmiş EFT ücreti, banka şubelerinden ve internet bankacılığı işlemleri üzerinden, farklı banka hesapları arası para transferi gerçekleştirilirken talep edilir. Bankanın talep etmiş olduğu EFT ücreti hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • Ziraat Bankası, EFT ücreti olarak 4.50 tl tutarında ödeme talep eder.
  • Bu tutar Ziraat Bankasından saat 08.30 ve 17.30 arası yapılan, farklı banka hesapları arası para transferi işlemleri için talep edilir.

Bankanın talep etmiş olduğu EFT ücreti, para transferi işlemi sırasında hesap üzerinden kesinti yapılarak temin edilir.

Halkbank Güncel EFT Ücretleri

Halkbank güncellenmiş EFT ücreti, Halk Bank mevduat hesaplarından başka bir bankanın mevduat hesabına para aktarımı yapılırken talep edilir. Bankanın uygulamış olduğu güncel EFT ücreti hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • Halkbank farklı banka hesaplarına para transferi için 1,86 tl EFT ücreti talep eder.
  • Bu EFT ücreti bankadan 08.00 ila 16.30 saatleri arasında para transferi gerçekleştirilirken talep edilir.

Bankaların güncel EFT ücretleri, farklı hesaplar arası transferi yapılan paranın miktarına göre değişir. Para transferi ne kadar fazla yapılırsa, parasal miktar üzerinden alınacak olan EFT masrafı da o kadar artışa uğramaktadır. Bankalar EFT masraflarına ilişkin sabit ücret aldıkları saatleri ve bu saatlere ait EFT masraflarını açıklamaktadırlar.

Vakıfbank Güncel EFT Masrafları

Vakıfbank güncellenmiş EFT ücreti, Vakıfbank hesabı üzerinden başka bankaların mevduat hesaplarına para gönderim işlemi yapılırken talep edilir. Vakıfbank’ın para transferlerinde talep ettiği EFT ücreti hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • Vakıfbank 09.00 ila 16.30 saatleri arasında, farklı banka hesaplarına yapılan para transferi işlemleri için EFT masrafı talep eder.
  • Vakıfbank’ın bu saatler arası talep ettiği EFT masrafı 3.50 tl olarak belirlenir.

Vakıfbank EFT masrafını internet bankacılığı üzerinden, ATM’lerden ve şubelerden yapılan farklı banka hesaplarına yönelik para transferi işlemlerinde talep etmektedir.

Yapı Kredi Güncel EFT Masrafları

Yapı Kredi güncellenmiş EFT ücreti, Yapı Kredi bankası mevduat hesapları üzerinden başka bir banka hesabına para aktarımı yapılırken alınır. Bu ücret, para yollayan kişinin mevduat hesabı üzerinden kesinti yapılması ile temin edilir. Bankanın uyguladığı güncel EFT ücreti hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • Yapı Kredi Bankası EFT ücreti olarak 3.50 tl tutarında ödeme talep eder.
  • Bu EFT ücreti tutarı 09.00 ila 16.45 saatleri arasında yapılan farklı banka hesaplarına yönelik para transferi işlemleri için istenir.

Bankanın bu saatler haricinde yapılan para transferi işlemlerinde, gönderilen paranın miktarının büyüklüğüne göre EFT ücreti de yükselmektedir. Bankaların belirlemiş olduğu saatler haricinde yapılan para gönderme işlemlerinde, EFT ücretleri bankaların sistemleri tarafından belirlenmektedir. Bu duruma bağlı olarak, bankaların belirlediği saatler haricinde yapılan transfer işlemleri için sabit bir EFT masrafı ücretinden bahsedilemez.

ING Bank Güncel EFT Ücretleri

ING Bank güncellenmiş EFT ücreti, ING Bank hesabı olanların başka bir banka hesabına para göndermeleri işlemi sırasında talep edilir. Güncel EFT ücretleri kullanılarak, transfer edilen para üzerinden masraf kesintisi uygulanır. Bankanın talep etmiş olduğu güncel EFT ücreti hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • ING Bankası EFT ücreti olarak 5,25 tl tutarında ödeme talep eder.
  • Bu EFT ücreti, saat 08.30 ila 17.15 saatleri arası yapılan, farklı banka hesaplarına para transferi işlemleri sırasında talep edilir.

Bankanın bu saatler haricinde yapılan para transferlerine yönelik uyguladığı sabit bir EFT masrafı ücreti belirlemesi bulunmaz. Bankaların tümü belirledikleri saatlerin dışında yapılan, farklı hesaplara yönelik para transferi işlemlerinde, aktarılan parasal değerin miktarına göre EFT ücretlerini belirlerler. Aktarılan paranın miktarı büyüdükçe, talep edilen EFT ücreti tutarı da yükselir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu