Finans ve Banka

Bankaların Güncel EFT Saatleri ve Ücretleri

2021 yılı itibariyle bankaların güncel eft saatleri ve eft ücretleri değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar eft ücreti almamaktadır. Detaylar Yazımızda!

Günlük ihtiyacınızı karşılamak adına kullandığımız para transferi işlemlerinde hesabınızda bulunan parayı bir başka hesaba göndermek için iki farklı seçeneğimiz bulunmaktadır. Bunlardan birisi EFT (başka banka hesabına transfer) diğeri ise havale (aynı banka içi transfer) olarak nitelendirilmektedir. Her bankanın havale ücreti ile EFT saatleri ve ücretleri değişiklik göstermektedir. Günümüzde internet bankacılığı ve mobil bankacılığın yaygınlaşmasıyla para transfer işlemleri hem kolaylaşmış hem de masrafı diğer transfer yollarından daha uygun hale gelmiştir. Bankaların EFT saatleri ve ücretleri ile havale masrafları en çok merak edilen konulardan birisi haline gelmiştir. Sizler için bankaların para transferi saatlerini ve ücretlerini inceledik. Bankalardan hesap kesim ücreti almayan banka var mı? Farklı hesaba EFT yapıldığında ödemeniz gereken miktarlar ve ne kadar ödeme yapmanız gerekiyor? İşte tüm detaylar;

Ziraat Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Ziraat Bankasına ait EFT ücretleri ve saatleri birbirleri ile ilişkili bir yapıya sahiptir. Bankanın belirlemiş olduğu saat aralıkları içerisinde yapılan, farklı bankalara yönelik para transferi işlemlerinde sabit ücret üzerinden EFT masrafı talep edilir. Ziraat Bankası saat 08.30’dan saat 17.30’a kadar EFT ücretlerini 4.50 tl olarak talep eder. Ziraat Bankası EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgiler, para transfer işleminin yapılması sırasında tercih edilen bankacılık hizmeti seçeneklerine bağlı olarak şekillenirler. Bu sürenin dışında kalan zamanlarda, Ziraat Bankası hesaplarından başka banka hesaplarına yapılan para transferi işlemleri için farklı tutarlarda EFT ücretleri alınır. Ziraat Bankasının ATM, şube, mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılan para transferi işlemleri için uyguladığı EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın EFT Ücreti Aldığı Bankacılık Hizmetleri

Ziraat Bankası’nın EFT ücretli bankacılık hizmetleri arasında, ATM ‘ler yoluyla Ziraat bankası hesaplarından başka banka hesaplarına para aktarım işlemi yapılması yer alır. Bankanın EFT ücreti talep ettiği işlemler şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası hesabı kullanılarak başka banka hesaplarına para transferi yapılacak ise EFT ücreti talep edilir.
 • Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulaması ile, başka banka hesaplarına para transferi yapılacaksa, EFT ücreti talep edilir.
 • Müşteri hizmetleri aracılığı ile başka banka hesaplarına yapılan transfer işlemlerinde EFT ücreti talep edilir.

Bu işlemlere yönelik EFT saati ve ücreti uygulamaları hakkında detayları alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

ATM’ler İçin Ziraat Bankası EFT Saatleri Ve Ücretleri

Ziraat Bankası ATM’si EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgiler, Ziraat Bankası kanalınca belirlenir. ATM’ler üzerinden başka banka hesaplarına para transferi yapılırken alınan EFT ücretleri ve kullanılan saat uygulamaları hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankası saat 08.30’dan saat 17.30’a kadar yapılan farklı banka hesabına para aktarma işlemleri için ATM’ler yoluyla 4.50 tl EFT ücreti alır.
 • Ziraat Bankası bu saat aralığı harici yapılan, farklı banka hesaplarına para gönderme işlemleri için 8 tl EFT ücreti talep eder.

Ziraat Bankası EFT saatleri ve ücretleri hakkında detaylar, Ziraat Bankası hesabından başka banka hesaplarına para aktarımı yapılırken önem taşır. Ziraat Bankasının ATM’ler üzerinden talep ettiği EFT ücretleri bu şekilde belirlenirken, şubeden yapılan işlemler için talep ettiği EFT ücretleri alt başlıktan öğrenilebilir.

EFT Saatleri ve Ücretleri
Bankaların EFT Saatleri ve Ücretleri 2019 yılı itibariyle güncel listesi.

Şube’ler İçin Ziraat Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Ziraat Bankası şubeleri EFT saatleri ve ücretleri hakkında ayrıntılar, Ziraat Bankası kanalınca belirlenir. Şubeler üzerinden başka banka hesaplarına para transferi işlemleri yapılırken talep edilen EFT ücretleri ve saatleri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankası şubelerinden saat 08.30’dan saat 17.30’a kadar yapılan farklı banka hesaplarına para aktarım işlemlerinde, aktarılan parasal tutar 250 tl limite kadar olmak şartı ile 10 tl EFT ücreti talep edilir.
 • Transfer edilen para tutarı 250 tl’nin üstündeyse, yatırılan paranın % 50’si kadar EFT ücreti alınır.

Ziraat Bankası mobil şubesi üzerinden yapılan, Ziraat Bankası hesaplarından başka banka hesaplarına para transferi gerçekleştirme işlemleri için alınan EFT ücretlerini, alt başlıktan öğrenebilirsiniz.

Mobil Şube İçin Ziraat Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Ziraat Bankası mobil şube EFT saati ve ücreti hakkında detaylar, Ziraat Bankası tarafından belirlenmiştir. Mobil şube üzerinden yapılan, başka banka hesaplarına para transferi gerçekleştirme işlemleri için uygulanan EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgiler, şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankası mobil bankacılık yoluyla yapılan, EFT işlemlerinin masraf ücreti, 3 tl olarak belirlenir.
 • Bu tutar gün içerisinde belirlenen saatlere göre değişmez. EFT işlemleri saat 09.00’dan 17.00’a kadar yapılabilir.Mobil bankacılık üzerinden alınan EFT ücreti günün her saati için 3 tl olarak belirlenmiştir.

Mobil bankacılık kullanıcıları, şubeler yoluyla alınan EFT ücretlerine oranla daha düşük miktarlar üzerinden masraf ödemesine tabi tutulurlar.

Müşteri Hizmetleri İçin Ziraat Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri EFT saatleri ve ücretleri hakkında detaylar Ziraat Bankası kanalınca belirlenmiştir. Müşteri hizmetleri yoluyla yapılan, Ziraat bankası hesabından başka bir banka hesabına para aktarım işlemlerinde uygulanan EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Müşteri hizmetleri ile yapılan farklı banka hesaplarına para aktarım işlemlerinde, 5 tl EFT masrafı talep edilmektedir.
 • Bu masraf ücreti günün her saatinde yapılan EFT işlemleri sırasında talep edilir.

Ziraat Bankası EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgiler, para transferinin yapılma şekline bağlı olarak değişirler. Ziraat Bankası ile yapılan EFT işlemleri için istenilen ücret, ATM, şube, mobil bankacılık, müşteri hizmetleri üzerinden yapılan para transferi işlemlere bağlı olarak şekillenir.

VakıfBank EFT Saatleri ve Ücretleri

VakıfBank’a ait EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgiler, VakıfBank tarafından belirlenmiştir. VakıfBank ile saat 09.00’dan saat 17.30’a kadar EFT işlemleri yapılabilir. Vakıfbank, Vakıfbank hesabından başka bir bankanın hesabına para transferi yapılması halinde, EFT ücreti talep eder. VakıfBank EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgiler, EFT’nin yapılması için seçilen bankacılık hizmetinin çeşidine bağlı olarak değişir. EFT işlemleri ATM, şube, internet bankacılık ve müşteri hizmetleri yoluyla yapılabilir. Tüm seçenekler kullanılarak yapılan para transferi işlemlerinde uygulanan Ziraat Bankası EFT ücretlerini ve saat uygulamalarını alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

VakıfBank’ın EFT Ücreti Aldığı Bankacılık Hizmetleri

VakıfBank’ın EFT ücretli bankacılık hizmetleri arasında müşteri hizmetleri yoluyla, başka banka hesaplarına para transferi yapılması işlemi yer alır. Vakıfbank’ın EFT ücreti talep ettiği diğer hizmet çeşitleri şu şekilde sıralanır:

 • Vakıfbank şubelerinden verilen EFT hizmeti işlemleri için EFT ücreti talep edilir.
 • Vakıfbank ATM’lerinden sağlana EFT işlemleri hizmetleri için EFT ücreti talep edilir.
 • Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması ile yapılan EFT işlemleri için EFT masraf ücreti talep edilir.

Bu işlemlere yönelik ödenen EFT masrafları hakkında detaylı bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Mobil Bankacılık İçin VakıfBank EFT Saatleri ve Ücretleri

VakıfBank mobil bankacılık EFT saatleri ve ücretleri hakkında detaylar, Ziraat Bankası kanalınca belirlenmiştir. Mobil bankacılık yoluyla yapılan, farklı banka hesaplarına para aktarım işlemleri için belirlenen saat uygulamaları ve EFT ücretleri hakkında bilgiler, şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankası mobil bankacılığı kullanılarak yapılan EFT işlemleri için alınan EFT ücreti, 5.50 tl olarak belirlenir.
 • Mobil bankacılık ile EFT işlemi saat 09.00’dan saat 17.30’a kadar yapılır.

Diğer bankacılık hizmeti koşullarından faydalanılarak yapılan EFT işlemleri için belirlenen VakıfBank EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgileri, Vakıfbank hesabından başka banka hesaplarına para gönderme işlemi sırasında talep edilen EFT masraflarının tercih edilen bankacılık hizmetine bağlı olarak değişen tutarlarını, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Şubeler İçin VakıfBank EFT Saatleri ve Ücretleri

VakıfBank şubeleri EFT saatleri ve ücretleri hakkında detaylar, VakıfBank tarafından belirlenir. VakıfBank şubelerinden yapılan EFT işlemlerinde talep edilen ücret ve saat uygulamaları hakkında detaylar şu şekilde sıralanır:

 • Vakıfbank şubelerinden saat 09.00’dan saat 17.00’a kadar EFT işlemleri gerçekleştirilir.
 • VakıfBank şubelerinden yapılan EFT işlemleri için talep edilen masraf ücreti, 5tl ila 10 tl arasındadır. Bu ücret gönderilen para tutarının büyüklüğüne göre değişir.

VakıfBank şubelerinden, VakıfBank hesabı kullanılarak başka banka hesaplarına para transferi gerçekleştirilirken, masraf ücreti ödenir.

ATM İçin VakıfBank EFT Saatleri ve Ücretleri

VakıfBank ATM’leri EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgiler, VakıfBank tarafından belirlenmiştir. VakıfBank ATM’lerinden yapılan para başka banka hesaplarına para yatırma işlemleri için talep edilen EFT ücreti ve saat uygulaması bilgileri hakkında detaylar şu şekilde sıralanır:

 • VakıfBank ATM’leri ile yapılan EFT işlemleri üzerinden 15 tl masraf ücreti alınır.
 • ATM’ler yoluyla EFT işlemi saat 09.00’dan saat 17.30’a kadar gerçekleştirilir.

Bankanın diğer hizmetleri kullanılarak yapılan, başka banka hesaplarına para gönderme işlemi için talep ettiği EFT ücretlerin ve bu gönderilere yönelik saat uygulamalarını, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri İçin VakıfBank EFT Saatleri ve Ücretleri

VakıfBank müşteri hizmetleri EFT saatleri ve ücretleri hakkında detaylı bilgiler, VakıfBank kanalınca belirlenir. VakıfBank müşteri hizmetleri yoluyla yapılan, başka banka hesaplarına para gönderim işlemlerinde talep edilen EFT ücretleri ve bu işlemlere yönelik saat uygulamaları hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Vakıfbank müşteri hizmetleri ile yapılan EFT işlemlerinde, 55 tl masraf ücreti alınır.
 • Bu duruma bağlı olarak, müşteri hizmetlerinden 100 tl ve üzeri para transferleri için işlem sağlanır.
 • Müşteri hizmetleri saat 09.00’dan saat 14.30’a kadar havale işlemleri gerçekleştirmektedir. 16.30 ile 17.15 saatleri arasında ise geç EFT işlemleri gerçekleştirilebilir.

Vakıfbank EFT saatleri ve ücretleri hakkında uygulamalar, müşteri hizmetleri üzerinden yapılan para transferi işlemlerine bağlı olarak değişim gösterirler. Müşteri hizmetleri ile yapılan EFT işlemlerinden alınan masraf tutarı 55 tl olarak belirlenmiştir.

Halkbank EFT Saatleri ve Ücreti

Halkbank EFT yapılabilecek işlem saatleri 08.00- 16.30 saat aralığıdır. EFT işlemi, 7 gün 24 saat yapılabilecek bankacılık işlemleri arasında değildir. Bu nedenle bu işlemi yapacaksanız işlem saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise EFT yapabileceğiniz günlerdir. EFT işlemi bankalardan yalnızca hafta içi alabileceğiniz bir hizmettir. EFT işlemini bankaların yarım gün tatil verdiği günlerden birinde yapacaksanız, bu işlemi 09.00- 11.45 saatleri arasında yapmanız gerekmektedir. Eğer Halkbank EFT saatlerini kaçırırsanız banka bu işlemi sıraya almakta ve bir sonraki gün gerçekleştirmektedir.

Halkbank EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye Halk Bankası EFT işlemini birçok kanal aracılığıyla yapmaktadır. Bu sebeple EFT işlemi için şubelere gitmeye gerek bulunmamaktadır. Türkiye Halk Bankası’ndan EFT hizmeti alabileceğiniz hizmet kanalları şunlardır:

 • Telefon Bankacılığı: Halkbank müşteri hizmetleri aranarak günün her saati EFT işlemi yapılabilmektedir. Bununla birlikte mesai saatleri dışında EFT yapmak istediğinizde, bu kanaldan da işleminizi ancak ertesi gün için sıraya koydurabilmektesiniz. Bu nedenle işlem gerçekleştirmek için mesai saatlerine uymanız gerekmektedir. Halk Bankası müşteri hizmetleri ile irtibat kurmak için kullanabileceğiniz telefon numarası şu şekildedir: 0 850 222 04 00
 • İnternet Bankacılığı: Halk Bankası üzerinden EFT işlemi yapabileceğiniz bir diğer iletişim kanalı internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığından EFT işlemi yapmak için öncelikle bankanın internet bankacılığı kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından havale/EFT işlemleri kısmından işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık: Halk Bank mobil şubeden EFT işlemi almak için de hizmete şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Halk Bankası üzerinden EFT işlemlerinizi şubeler aracılığıyla da yapabilirsiniz. Bununla birlikte şube üzerinden EFT işlemleri banka gişelerinden yapılmaktadır. Bu durum da haliyle sıra beklemenizi gerektirecektir. Bu nedenle çok tercih edilen bir seçenek değildir.

Halk Bankası EFT Ücretleri

Türkiye Halk Bankası EFT işlemi ücretleri, hizmet aldığınız kanala göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda EFT ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Telefon Bankacılığı: Müşteri hizmetleri ile irtibat kurarak EFT hizmeti aldığınız takdirde banka tarafından sizden kesilecek ücret 3,76 TL’dir.
 • İnternet Bankacılığı: Halk Bankası internet bankacılığını kullanarak EFT işlemi yaptığınız takdirde ödeyeceğiniz işlem ücreti ise 1,86 TL’dir.
 • Mobil Şube: Türkiye Halk Bankası mobil bankacılık sisteminden yapılacak EFT işlemlerinde 4 TL hizmet ücreti alınmaktadır.
 • Halk Bankası şubeleri: Bankanın şubelerini ziyaret ederek EFT işlemi yapmak istediğinizde 4 TL ücret alınmaktadır.

Halk Bankası Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye Halk Bankası havale işlemi, Halk Bankası EFT işleminden tamamen farklı bir işlemdir. Bu işlem hesaplar arasında yapılmaktadır. Yani bankalar arasında değil yalnızca Halk Bankası’nın hesapları arasında yapılmaktadır. Halk Bankası’ndan havale işlemi yapabileceğiniz kanallar Halk Bankası EFT işlemi ile aynıdır. Bu kapsamda havale işlemi yapabileceğiniz kanallar şunlardır:

 • Telefon bankacılığı
 • İnternet şubesi
 • Mobil şube
 • Türkiye Halk Bankası şubeleri

Halk Bankası Havale İşlemi Saatleri

Türkiye Halk Bankası havale işlemleri için mesai saati sınırlaması bulunmamaktadır. Bu sayede 7 gün 24 saat boyunca havale işlemi yapılabilmektedir. Bu durumun en temel sebebi havale işlemlerinin bankalar arası değil hesaplar arası bir işlem olmasıdır.

Halk Bankası Havale Ücretleri

Türkiye Halk Bankası havale hizmeti ücretleri, hizmeti kendi hesaplarınız arasında mı yoksa başka bir kişinin hesabına mı yapacağınıza göre değişiklik göstermektedir. Bankanın kendi hesaplarınız arasında yapacağınız havale işlemlerinden hizmet ücreti almadığı bilinmektedir. Başka bir kişinin hesabına yapılacak havale işlemlerinde ise Halk Bankası EFT işleminde olduğu gibi işlem ücreti bulunmaktadır. Eğer havale işlemini telefon bankacılığından yapacaksanız 3,33 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılıktan yapılacak havale işlemlerinde ise ödemeniz gereken işlem ücreti 1,43 TL’dir.

Türkiye İş Bankası EFT Saatleri ve Ücreti

İş Bankası EFT işlemi saatleri 09.00- 16.00 saat aralığındadır. EFT işlemi bankalar arası yapılan bir işlem olduğu için 7 gün 24 saat hizmet verilmemektedir. Bankadan EFT işlemi yaptığınız takdirde, bu işlemin banka çalışanları tarafından manuel bir şekilde onaylanması gerekmektedir. EFT işlemini bankaların yarım gün tatil verdiği bir günde yapmak isterseniz, bu işlemi öğle tatilinden önce muhakkak yapmanız gerekmektedir. Çünkü yarım gün tatil günlerinde EFT saatleri de öğleden önceye alınmaktadır. İş Bankası EFT işlemi talebinizi bankaya mesai saatleri dışında ilettiğiniz takdirde banka EFT talebinizi bir sonraki gün için sıraya koymaktadır. Yani işleminiz bir sonraki gün gerçekleştirilmektedir.

İş Bankası EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası EFT işlemi için birçok farklı işlem kanalı öngörmüştür. Bu kanalların tamamından EFT işlemi yapılabilmektedir. Bununla birlikte bu kanallardan da yalnızca mesai saatleri içerisinde EFT işlemi yapabileceğinizi bilmeniz önem arz etmektedir. Geri kalan saatlerde tıpkı şubelerde olduğu gibi işleminiz takip eden gün yapılmak üzere sıraya alınacaktır. İş Bankası EFT işlemi yapabileceğiniz kanallar şunlardır:

 • Telefon Bankacılığı: İş Bankası müşteri hizmetleri aranarak EFT işlemi yapılabilmektedir. İş Bankası müşteri hizmetlerine 7 gün 24 saat ulaşım sağlayabilmektesiniz. Bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası: 0 850 724 07 24
 • İnternet Bankacılığı: Türkiye İş Bankası’ndan EFT işlemi yapabileceğiniz bir diğer kanaldır. Bununla birlikte bu hizmeti kullanabilmek için internet bankacılığı şifreniz olması gerekmektedir. Daha sonra şifreniz ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yaparak EFT işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz.
 • Mobil Bankacılık: Yine bu hizmet kanalı da şifre isteyen bir kanaldır. Şifreniz ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yaparak EFT işlemlerini gerçekleştirebilmektesiniz.
 • Banka Şubeleri: İş Bankası şubeleri ziyaret edilerek de EFT işlemi yapılabilmektedir. Bununla birlikte daha yüksek işlem ücreti alındığı ve sıra beklendiği için çok tercih edilen bir seçenek değildir.
 • İş Bankası ATM’si: Son olarak banka ATM’lerinden de bu işlem gerçekleştirilebilmektedir.
EFT Saatleri ve Ücretleri
EFT Saatleri ve Ücretleri ve işlemlerin kolaylığını sizde seveceksiniz!

İş Bankası EFT Ücretleri

Türkiye İş Bankası EFT işlemi ücretleri, her kanalda farklı olarak talep edilmektedir. Bu sebeple kullandığınız hizmet kanalına göre ödeyeceğiniz işlem ücreti değişecektir. Bankanın hizmet kanalına göre işlem ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Telefon Bankacılığı : Telefon bankacılığı ile yapılacak EFT işlemi için 5 TL işlem ücreti talep edilmektedir.
 • İnternet Bankacılığı: İnternet bankacılığı üzerinden EFT işlemi yapmak istendiğinde ödenecek ücret 5,1 TL olarak belirlenmiştir.
 • Mobil Bankacılık: Bu işlem kanalı üzerinden EFT işlemi yapmak için 6 TL işlem ücret ödemek gerekmektedir.
 • İş Bankası Şubeleri: İş Bankası şubelerinden EFT işlemi yapmak istediğinde minimum 55 TL ücret ödemek gerekmektedir. Maksimum işlem ücreti 525 TL’dir.
 • İş Bankası ATM’leri: İş Bankası ATM’leri kullanılarak yapılan EFT işlemlerinde banka 12 TL işlem ücreti talep etmektedir.

İş Bankası Havale Saatleri

Türkiye İş Bankası havale işlemi saatleri için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Havale işlemi aynı bankanın hesapları arasında yapılan bir işlem olması sebebiyle 7 gün 24 saat yapılabilmektedir.

İş Bankası Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası havale işlemi, İş Bankası EFT işleminde olduğu gibi bankanın tüm kanallarından yapılabilmektedir. Bu göre işlem yapabileceğiniz kanallar şunlardır:

 • Telefon bankacılığı
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Banka şubeleri
 • Banka ATM’leri

İş Bankası Havale Ücretleri

Türkiye İş Bankası havale işlemi için ücretler banka tarafından belirlenmektedir. Havale ücretleri İş Bankası EFT işlemine göre nispeten daha uygundur. Havale ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Telefon Şubesi: Müşteri hizmetlerinden yapılan havale işlemi için işlem ücreti 4 TL olarak belirlenmiştir.
 • İŞCep : Bankanın mobil uygulamasından havale işlemi yapılmak istendiğinde 1,70 TL işlem ücreti ödenmesi gerekmektedir.
 • İnternet Bankacılığı: Bu kanaldan havale işlemleri için 1.70 TL işlem ücreti kesilmektedir.
 • Banka şubeleri: Banka şubelerinde havale işlem ücreti minimum 55 TL’dir.

Banka ATM’leri: ATM üzerinden havale işlemleri için 11 TL işlem ücreti talep edilmektedir.

Garanti Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Garanti BBVA Bankası EFT işlemi saatleri 09.00- 17.15 saat aralığıdır. EFT işlemleri hesaplar arası değil bankalar arası yapılan bir işlem olduğu için 7 gün 24 saat yapılamamaktadır. Bu nedenle Garanti Bankası EFT işlemi yalnızca mesai saatleri çerçevesinde yapılmaktadır. Mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemi taleplerinde banka bu işlemi sıraya koymaktadır ve takip eden günde gerçekleştirmektedir. Eğer bankanın yarım gün tatil vereceği bir gün EFT işlemi yapmak istiyorsanız bu işlemi öğle tatilinden önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Garanti BBVA  Bankası EFT Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası EFT işlemi için farklı kanallardan hizmet vermektedir. EFT işlemi elbette banka şubelerine gidilerek de yapılmaktadır. Fakat Garanti Bankası şubelerinden bu işlemi yapmak için banka gişelerini kullanmanız gerekmektedir. Bu durum vakit kaybına sebep olduğu için çok sık tercih edilen bir seçenek değildir. Garanti BBVA Bankası’ndan EFT hizmeti alabileceğiniz hizmet kanalları şunlardır:

 • Telefon Bankacılığı: Garanti Bankası üzerinden EFT hizmeti alabileceğiniz ilk kanal müşteri hizmetleridir. Müşteri hizmetleri üzerinden yapılan EFT işlemlerinde de mesai saati sınırı bulunmaktadır. Bu saatler dışında talep edilen EFT işlemleri bir sonraki gün için sıraya alınmaktadır. Garanti BBVA Bankası müşteri hizmetleri irtibat numarası: 444 0 333
 • İnternet Bankacılığı: Bankadan EFT hizmeti alabileceğiniz bir diğer kanal internet bankacılığı kanalıdır. Fakat bu kanaldan hizmet alabilmek için internet bankacılığı kullanıcısı olmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifresine sahipseniz, şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptıktan sonra havale/ EFT işlemleri kısmından hizmet alabilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık: Garanti BBVA Bankası’ndan EFT işlemi alabileceğiniz bir diğer işlem kanalı mobil bankacılıktır. Bankanın mobil bankacılık hizmeti de şifre ile giriş yapılması gereken bir işlem kanalıdır. Bu kanala şifreniz ve kimlik numaranız ile giriş yaparak EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bu kanallar dışından banka ATM’lerinden de EFT işlemi yapılabilmektedir.

Garanti BBVA Bankası EFT Ücretleri

Garanti BBVA EFT işlemi ücretleri, bankanın hangi işlem kanalından hizmet aldığınıza göre değişiklik göstermektedir. Hizmet aldığınız kanala göre Garanti Bankası EFT işlemi ücretleri şu şekildedir:

 • Telefon Bankacılığı: Garanti Bankası EFT işlemini telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirecekseniz, ödemeniz gereken işlem ücreti minimum 70 TL olarak belirlenmiştir. Bankanın sizden alabileceği maksimum EFT ücreti ise 120 TL’dir.
 • İnternet Bankacılığı: EFT işlemini internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirdiğinizde ödemeniz gereken işlem ücreti ise 6,75 TL’dir. Eğer EFT işlemi mesai saatleri dışında yapılacak olursa geç işlem ücreti alınmaktadır. Bankanın geç işlem ücreti 9,75 TL’dir.
 • Mobil Bankacılık: Garanti Bankası mobil bankacılık hizmeti kullanılarak yapılan EFT işlemlerinde 6,75 TL hizmet ücreti alınmaktadır.
 • Banka ATM’leri: Garanti BBVA Bankası ATM’leri üzerinden yapılacak EFT işlemlerinde hizmet ücreti 18 TL olarak belirlenmiştir.
 • Banka Şubeleri: Bankanın şubelerine giderek yapacağınız EFT işlemleri diğer iletişim kanallarından biraz daha yüksek işlem ücretine sahiptir. Bankanın şubelerinden EFT hizmeti alacaksanız ödemeniz gereken minimum ücret 75 TL’dir. Bununla birlikte maksimum 750 TL’ye kadar ücret talep edilebilmektedir.

Garanti Bankası Havale Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bankası havale işlemi için göndereceğiniz hesabın Garanti Bankası bünyesinde bulunan bir hesap olması gerekmektedir. Bilindiği gibi havale işlemleri bankalar arasında yapılan bir işlem değildir. Bu işlemler yalnızca Garanti Bankası hesapları arasından yapılmaktadır. Bankadan yapılacak havale işlemi tıpkı EFT işlemi gibi tüm banka kanallarından yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Havale Saatleri

Garanti BBVA Bankası havale işlemi saatleri konusunda mesai saati sınırlaması bulunmamaktadır. Bankanın kendi hesapları arasında yapılan bu işlemi 7 gün 24 saat yapılabilmektedir.

EFT Saatleri ve Ücretleri
Farklı iki banka arasındaki EFT işleminin saatleri ve ücretleri

Garanti BBVA Havale Ücretleri

Garanti Bankası havale işlemi ücretleri, hizmet alınan kanala göre değişiklik göstermektedir. Havale işlemi için Garanti Bankası EFT işleminden farklı miktarlarda ücret alınmaktadır. Bu kapsamda işlem ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Telefon Bankacılığı: Minimum 60 TL işlem ücreti alınmaktadır. Maksimum işlem ücreti ise 85 TL’dir.
 • İnternet Bankacılığı: İşlem ücreti 1,20 TL’dir.
 • Mobil Bankacılık: İşlem ücreti 3,0 TL’dir.

ATM: ATM üzerinden yapacağınız havale ücreti ödemesi ise 12 TL’dir.

Enpara EFT Saatleri ve Ücretleri

Enpara EFT işlemi saatleri, 09.00- 17.15 saat aralığıdır. EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılan bir para transferi işlemidir. Bu sebeple 7 gün 24 saat verilebilen bir hizmet değildir. Enpara EFT işlemi yapılmak istendiğinde bu işlemin hafta içi gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca resmi tatil günlerinde de bu işlem gerçekleştirilememektedir.

Enpara EFT İşlemi Ücretleri

Enpara EFT işlemi ücretleri bulunmamaktadır. Banka, diğer bankaların aksine internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemlerinden ücret talep etmemektedir. Bankanın müşterisi olmak için internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Enpara Havale İşlemi Saatleri

Enpara havale işlemi yapılabilecek saatler, 7 gün 24 saat olarak belirlenmiştir. Havale işlemi bankalar arasında değil, bir bankanın hesapları arasında gerçekleştirilen işlemlerdir. Banka bünyesinde gerçekleştirilebildiği için herhangi bir saat sınırlaması bulunmamaktadır. Bankadan yapılacak havale işlemleri resmi tatil günlerinde dahi gerçekleştirilebilmektedir.

Enpara Havale İşlemi Ücretleri

Enpara havale işleminde alınacak ücret bulunmamaktadır. Enpara EFT işlemlerinde olduğu gibi havale işlemlerinde de herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bankanın ücretsiz havale işlemi internet bankacılığı hizmeti kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem için de bankanın müşterisi olmak gerekmektedir.

Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri

 Akbank EFT işlem saatleri hizmet aldığınız işlem kanalına göre değişiklik göstermektedir. Buna göre bankanın şubelerine gidilerek EFT işlemi yapılabilecek saat aralığı 09.00- 16.30 aralığıdır. EFT işlemleri bankanın internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilecekse 17.15’e kadar işlem yapma imkanı bulunmaktadır. Bankadan yapacağınız havale işlemlerinde de ise herhangi bir saat sınırlaması bulunmamaktadır. Havale işlemleri banka ile irtibat kurularak 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilmektedir. Akbank EFT işlemi için birçok işlem kanalını kullanma imkanı tanımaktadır. Buna göre bankadan EFT işlemi yapabileceğiniz kanallar şu şekilde belirlenmiştir:

 • İnternet bankacılığı: Bankanın internet bankacılığını kullanarak EFT işlemi yapabilmek için internet bankacılığı şifrenizin bulunması gerekmektedir. Şifrenizi ve kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yaptıktan sonra havale/EFT işlemleri üzerinden EFT işlemi gerçekleştirilebilmektedir.
 • Mobil bankacılık: Akbank’tan EFT işlemi yapılabilecek bir diğer kanal mobil uygulamadır. Bu uygulama da yine şifre ile giriş yapmanız gereken bir işlem kanalıdır. Sisteme giriş yaptıktan sonra EFT işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.
 • Telefon bankacılığı: EFT işlemi yapabilmenin bir diğer yolu, müşteri hizmetleri ile irtibat kurmaktır. Müşteri hizmetleri ile yapılan EFT işlemlerinde de saat sınırlaması aynen geçerlidir. Mesai saatleri dışında yapılan EFT talebi sıraya alınarak bir sonraki gün gerçekleştirilmektedir. Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 25 25
 • Akbank ATM’leri: Akbank’tan EFT işlemi yapılabilecek bir diğer kanal ATM’lerdir.
 • Son olarak banka şubelerinden EFT işlemi yapılabilmektedir. Fakat bankaların şubeler üzerinden yapılan EFT işlemlerinden daha yüksek işlem ücreti aldığı bilinmektedir. Ayrıca EFT işlemleri, gişe işlemleri kapsamında yapılan ve sıra beklenilmesi gereken işlemlerdir. Bu sebeple çok fazla tercih edilen bir seçenek değildir.

Akbank EFT İşlemi Ücretleri

Akbank EFT ücretleri, işlem için kullanılacak hizmet kanalına göre değişiklik göstermektedir. Ücretsiz Enpara EFT işlemlerinin aksine, Akbank her kanalda EFT işlemi için ücret talep etmektedir. Bankanın EFT işlem kanallarına göre almış olduğu işlem ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Akbank şubesi: Akbank şubelerinden yapılan EFT işlemlerinde minimum 75 TL işlem ücreti bulunmaktadır. Bankanın talep edebileceği maksimum işlem ücreti ise 750 TL olarak belirlenmiştir.
 • Akbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık: Akbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarından yapılacak EFT işlemi için minimum 6.75 TL maksimum 20 TL işlem ücreti bulunmaktadır.
 • Akbank ATM: ATM’den yapılacak EFT işlemlerinde 18 TL işlem ücreti alınmaktadır.

Akbank telefon bankacılığı: Çağrı merkezi ile yapılacak EFT işlemlerinde işlem ücreti 60 TL olarak belirlenmiştir.

Böylece Google‘da en çok aranan bankaların EFT Saatleri ve Ücretleri konusu sizler için mercek altına almış olduk. Sizlerde aklınıza takılan her türlü soruyu aşağıya yorum olarak yazabilir, iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Konu Başlıkları:

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Semih Öztekin
5 Kasım 2019 20:52

Harika çok detaylı bir makale yazmışsınız öncelikle tebrik ederim.Günümüze baktığımızda teknolojinin gelişmesi ile bir çok işlemi bir tıklama ile gerçekleştiriyor ve şubeye gitmeden yerimizden kalkmadan bir çok finansman işlemi kısa sürede bitirebiliyoruz tabi ki teknolojinin gelişmesi insanlara her zaman yaramıyor belki iyi anlamda işimizi kolaylaştırıyor ama maliyetli işlemleri de arkasından getiriyor mesela EFT saatleri banka açıldıktan 10 dakika sonra işlemde oluyor ama külfetli kısım EFT ücretleri ve faizler en fazla 120 tl tutara kadar EFT ücreti alan bankalar var teknoloji diyoruz gelişim diyoruz şubesiz bankacılık yapılıyor ama halen ücretin peşinden koşuluyor böyle ufak tefek şeylerle kar elde ettiğimiz sürece bankacılık sektöründe hep 3. dünya ülkesi olacağız.

MELİH TUNALI
8 Kasım 2019 22:44

EFT saatleri bankadan bankaya farklılık göstermekte diye biliyorum ama ortak bir süre bulacak olsak bu saatlerin genelde banka açılır açılmaz ilk 10 dakika için de geldiğini biliyoruz.Ücret konusunda hiç iyimser konuşmayacağım bankalar resmen soygun yapmak istiyor parayı oğluma göndereceğim 240 tl göndereceğim farklı banka ise 7 tl aynı banka ise 2,45 tl ücret almaya kalkıyorsun bu resmen soygun mesela ben bu tutarı küçük deyip aman boş ver dediğim zaman olmuyor Türkiye geneli düşündüğünüzde müthiş br yekün tutar

SERKAN DALKIRAN
13 Kasım 2019 22:39

güzel ve akıcı bir yazı olmuş evet tamda anlattığınız gibi bazı bankalar EFT işlemi için bile masraf almakta bankalar paranın büyüklüğüne göre işlem ücretini ayarlasa da yine en düşük işlem ücreti 4 tl olarak karşımıza çıkmaktadır.Ben bu EFT ücretleri yüzünden iş yerimde Enpara kullanıyorum işçilerimin maaşlarını bile enpara hesabımla gönderiyorum işe giren personellerime de enparalı yapıyorum.Bu sayede eft havale vs diğer işlemlerden kurtuluyorum

Ahmet
20 Kasım 2019 11:27

Aradığım tüm detayları sonunda burada bulabildim, EFT saatleri geniş ve kapsamlı anlatılmış burada. Konu ile ilgili tamamen bilgi sahibi oldum.

Ruhi Babacan
20 Kasım 2019 21:15

Ben bankaların bu para hırsını anlayamıyorum zaten kart aidat KMH ücreti yada çeşitli faizlerle milleti yoluyorsunuz bırakın da para gönderirken kesmeyin.Oğlum askerde para göndereceğim zaten bu yoklukta çocuğumuz gurbette mağdur olmasın diye zorda olsa para gönderiyoruz gel gelelim gönderirken bile parayı kırpa kırpa kuş ediyorlar asker bu kardeşim sizde enpara gibi şubesiz bankacılık yapınsana askerden sonra bu çocuk üniversite okuyacak ona da para göndereceğiz bu sefer enparaya geçip istediğim gibi istediğim saatte para göndereceğim.

HAKAN TULUK
24 Kasım 2019 19:58

Oğlum Denizlide Üniversite kazandı ve oğlumda Akbank hesap kartı var bende de En para mevcut en para ya başkası para gönderdiğinde ne olursa olsun para kesilmiyor ama ben diğer bankalara göndermek istediğimde para kesiliyor yok 6 TL yok 8 TL anlamış değilim bankalar neden böyle soyguncuya dönüştüler ya arkadaş ne kaldı ki elimizde donumuz kaldı onuda mı alacaksınız ayıp ya sizin yaptığınız. EFT diyorlar elektronik fon transferi ücretsiz olmalı neden para veriyoruz.Diyorlar ki çalışma saatleri içerisinde ücretsiz tabi görürsem söylerim her bankada değil biri ücret almıyorsa diğeri alıyor bırakın onu kendi bankamdan başka hesaba bankalar aynı para gönderiyorum onda bile eft ücreti kesiyor bankalar aynı olduğu halde bizim ülkede ki bankalar ne zaman soygunu bırakırlar işte o zaman bankacılık sektörü gelişir.

Başa dön tuşu