BankacılıkFinans ve Banka

Banka Kartı Şifresi Alma

Bankadan alınan karta şifre almak için müşteriler şubeler başta olmak üzere tüm alternatif bankacılık kanallarını kullanabilir. Banka kartı şifresi alma aslında yeni gelen kredi kartının veya banka kartının ilk şifresinin belirlenmesi işlemidir. Bankalar yeni kartlar için bazen müşterilerine geçici şifre yollarken bazen de hiç şifre yollamadan müşterilerinin bankaya başvurup şifre oluşturmasını isteyebiliyor.

İş Bankası Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Banka kartı şifresi almak isteyen İş Bankası müşterilerinin yapması gereken İş Bankası’nın 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Burada kişisel güvenlik soruları cevaplandıktan sonra müşteriler sesli yanıt sistemine yönlendiriliyor ve kendileri kart şifrelerini oluşturabiliyor.

İş Bankası müşterileri ayrıca bankanın internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmeti aracılığı ile kart şifresi oluşturabilir. Ayrıca müşteriler bankanın 4402 numaralı SMS hattına SIFRE boşluk kart numarası yazıp bankaya mesaj atarak da kredi kartı veya banka kartı için şifre alabiliyor.

Garanti Bankası Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası’ndan banka kartı alınca şifre almak için yapılması gereken 444 0 333 numaralı alo garanti müşteri hizmetleri merkezini aramaktır. Garanti çağrı merkezinden müşteriler kredi kartı veya banka kartı için şifre oluşturabiliyor. Diğer yandan müşteriler şubeye giderek de kart şifresi oluşturabiliyor.

Yapı Kredi Bankası Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi müşterilerinin banka kartlarına şifre almak için bankanın tüm şifre işlemleri için ortak kullandığı şifre işlem merkezini arayabiliyor veya online olarak buradan şifre alabiliyor. Diğer yandan Yapı Kredi bankası müşterilerine tek şifre kolaylığı ile tüm banka kartları ve internet işlemleri için ortak ve tek bir şifre de tanımlayabiliyor.

Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası’nın banka kartı şifresi alınması için müşteriler 0 850 258 00 00 numaralı çağrı merkezini arayarak kart şifresi oluşturabiliyor. Banka kartı şifresi alma işlemi için ayrıca Ziraat Bankası şubeleri de kullanılabiliyor.

QNB Finansbank Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

QNB Finansbank müşterilerinin banka kartlarına şifre alması için müşteriler aşağıdaki kanalları kullanabilir:

 • İnternet bankacılığı ile kart şifresi oluşturulabilir.
 • Mobil bankacılık kanalı ile kart şifresi alınabilir.
 • Telefon bankacılığı ile 0 850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank çağrı merkezinden şifre alınabilir.
 • 2850 numaralı SMS hattına aralarında boşluk bırakarak ad, soyadı, kart numarası ve şifre yazılıp mesaj yollanırsa kart şifresi oluşturulabilir.
 • Tüm QNB Finansbank şubelerinden veya ATM’lerinden kart şifresi oluşturulabilir veya mevcut şifre değiştirilebilir.

Akbank Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank müşterilerinin aldıkları banka kartlarına şifre alması için müşteriler aşağıdaki yolları kullanabilir:

 • akbank.com internet sitesi üzerinden kart şifresi al butonu tıklanarak kart ve kimlik bilgileri ile şifre alınabilir.
 • Bankaya kayıtlı cep telefonundan 4425’e KKSIFRE boşluk istenen kart şifresi yazılıp kart şifresi alınabilir.
 • 0 850 222 25 25 numaralı müşteri hizmetleri hattından kart şifresi alınabilir.
 • Tüm Akbank şube ve ATM cihazlarından şifre alınabilir.

Denizbank Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Banka kartını Denizbank’tan alan kişilerin kart şifresi alması için kullanabileceği kanallar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Banka müşterileri 3280 numaralı SMS hattına SIFRE boşluk belirlenen kart şifresini yazıp kayıtlı cep telefonlarından yollar ise kart şifresi alabilirler.
 • İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanan müşteriler yeni banka veya kredi kartları şifrelerini internet üzerinden oluşturabiliyor.
 • 0 850 222 0 800 numaralı Denizbank çağrı merkezini arayarak müşteriler banka kartı veya kredi kartı için şifre belirleyebiliyor.
 • Denizbank ATM cihazlarından kart şifresi oluşturulabiliyor.
 • Denizbank şubelerine bizzat gidilerek şifre alınabiliyor.

HSBC Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

HSBC tarafından verilen banka kartına şifre almak için müşterilerin kullanabileceği yollar şunlar:

 • HSBC müşterileri 0 850 211 0 117 numaralı çağrı merkezi numarası üzerinden banka kartı şifresi alma işlemlerini yapabilirler.
 • Müşteriler HSBC mobil bankacılık veya internet bankacılığı kanalı ile yeni banka kartı veya kredi kartlarına şifre alabilir veya mevcut şifrelerini değiştirebilirler.

Banka müşterileri bankanın 4477 numaralı SMS hattına SIFRE boşluk KART NO boşluk kullanılmak istenen şifre yazıp mesaj atarlarsa banka veya kredi kartı şifresi oluşturabilirler.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu