Finans ve Banka

Banka Hesap Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hesap kapatma işlemleri, bankaların hemen hemen tüm işlem kanalları üzerinden yapılabilecek işlemlerdir. Bu işlemlerin tüm detayları yazımızda!

Hesap kapatma işlemleri, bankaların hemen hemen tüm işlem kanalları üzerinden yapılabilecek işlemlerdir. Bununla birlikte bankadan bankaya banka hesabı kapatma işlemi yapılabilecek işlem kanalları değişiklik göstermektedir. Genel olarak banka hesap kapatma işlemlerinin yapabileceği işlem kanalları şu şekildedir:

 • İnternet Bankacılığı
 • Banka ATM’leri
 • Banka Şubeleri

Banka hesaplarının kapatılmaması halinde hesap işletim ücreti kesilmeye devam etmektedir. Bu sebeple kullanmadığınız banka hesaplarını kapatmak önem arz etmektedir.

Türkiye İş Bankası Banka Hesap Kapatma İşlemleri

İş Bankası hesap kapatma işlemi bankanın tüm işlem kanalları üzerinden gerçekleştirilmemektedir. Buna göre hesap kapatma işlemi yapabileceğiniz kanallar şu şekildedir:

 • Telefon Bankacılığı: İş Bankası hesap kapatma işlemi yapılabilecek ilk yol müşteri hizmetleri ile irtibat kurmaktır. Fakat banka müşteri hizmetleri üzerinden tamamen hesap kapatma işlemi vermemektedir. Bankanın müşteri hizmetleri ile irtibat kurarak yalnızca hesap kapatma talebi oluşturulmaktadır. Ardından banka şubelerine giderek hesabınızı kapatabilirsiniz. İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası: 0 850 724 07 24
 • İnternet Bankacılığı: İş Bankası internet bankacılığı hizmeti kullanılarak hesap kapatma işlemi direkt olarak yapılabilmektedir. Bu işlem için internet bankacılığı kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra “Hesaplarım” kısmına tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Banka Şubeleri: İş Bankası şubelerini ziyaret ederek hesap kapatma işlemi yapılabilmektedir. Bu işlem için banka sizden dilekçe talep etmektedir. Dilekçenizi yazarken banka yetkililerinden yardım alabilirsiniz.

Garanti Bankası Banka Hesap Kapatma İşlemleri

Garanti Bankası hesap kapatma işlemi bankanın neredeyse tüm işlem kanalları üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Banka hesabı kapatma işlemi yapabileceğiniz işlem kanalları şunlardır:

 • Müşteri Hizmetleri: Bankanın çağrı merkezi aranarak hesap kapatma işlemi yapılabilmektedir. Garanti Bankası müşteri hizmetleri irtibat numarası: 444 0 333
 • Garanti Bankası Şubeleri: Bankanın şubelerinden hesap kapatma işlemi yapmak için dilekçe talep edilmektedir. Dilekçenizi yazdıktan sonra kimlik kartınız ile hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz.
 • Garanti Cep Şube: Bankanın cep şubesini kullanarak hesap kapatma işlemi yapabilmek için şifre sahibi olmanız gerekmektedir. Kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilmektesiniz.

Yapı ve Kredi Bankası Banka Hesabı Kapatma

Yapı Kredi Bankası hesap kapatma işlemleri için kullanabileceğiniz işlem kanalları şunlardır:

 • Müşteri Hizmetleri: Bankanın müşteri hizmetleri en kolay hesap kapatma işlemi yapabileceğiniz işlem kanalıdır. Yapı ve Kredi Bankası müşteri hizmetleri irtibat numarası: 0 850 222 0 444
 • Banka Şubeleri: Bankanın şubelerinden hesap kapatma işlemi dilekçe verilerek yapılabilmektedir. Hesabınızda para bulunması halinde hesap kapatma işlemi yapılamayacağı için öncelikle hesabınızda para bulunmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • İnternet Bankacılığı: Bankanın internet bankacılığına giriş yaparak hesaplarım bölümünden hesap kapatma işlemi yapabilirsiniz.

Fibabanka Banka Hesabı Kapatma

Fibabanka hesap kapatma işlemleri, hesabınızda para olmaması ve otomatik ödeme talimatı olmaması halinde kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bankanın hesap kapatma işlem kanalları şu şekildedir:

 • Banka Şubeleri: Hesap kapatma işlemi için hesap açtığınız şubeye gitmeniz gerekmektedir. Ardından bir dilekçe ile hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri: Bankanın müşteri hizmetleri üzerinden hesap kapatma talebinde bulunulabilmektedir. Ancak sonrasında banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bankanın müşteri hizmetleri irtibat numarası: 444 88 88

Denizbank Banka Hesabı Kapatma

Denizbank hesap kapatma işlemleri bankanın çoğu iletişim kanalından direkt olarak yapılabilmektedir. Denizbank banka hesabı kapatma işlemi için kullanılabilecek işlem kanalları şunlardır:

 • Banka Şubeleri: Dilekçe verilerek hesap kapatma işlemi yapılabilmektedir.
 • Açıkdeniz İnternet Şubesi: İnternet şubesine kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra hesaplarım bölümünden işlem gerçekleştirilmektedir.

Müşteri Hizmetleri: Bankanın müşteri hizmetleri 0 850 222 0 800 numarasından aranarak hesap kapatma işlemi yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu