Finans ve Banka

ATM’den Telefon Numarası Güncelleme Yapılır mı?

ATM’den telefon numarası güncelleme işlemi bazı bankaların sunmuş olduğu ATM sistemleri üzerinden yapılan telefon numaranızın değişmesi durumunda telefon numaranızı güncel tutmanızı sağlar. Günümüzde internet bankacılığına giriş yapmak için telefon numarası ile güvenlik sistemi kullanıldığından bankalar müşterilerinin telefon numarası değişiklikleri durumunda işlem yapmalarını hızlandırmak için telefon numarası güncelleme işlemlerinde farklı seçenekler sunmaktadır. Sunulan sistemler içerisinde ilgili bankaların ATM’leri üzerinden, müşteri hizmetlerini arayarak veya direkt ilgili banka şubesine giderek telefon numarası güncelleme işlemlerinin yapılmasını sağlamaktadır.

 Ziraat Bankası Şubesinden Telefon Numarasını Güncelleme

Ziraat Bankası şubesinden telefon numarası güncelleme imkânı ile beraber size en yakın banka şubesine uğrayarak telefon numarası değişiklik talebinizi dile getirebilirsiniz. Telefon numarası güncelleme işlemleri için banka yetkilisi kimlik numaranız yanınızda olması gerekiyor. Bununla birlikte belirttiğiniz hesap hakkında sorgulama yaparak güncelleme işlemi yapacağınız hesabın size ait olduğunu teyit ederek talebinizi yerine getirmek için gerekli işlemleri yapacaktır. Ziraat Bankası şubelerine başvurarak yapacağınız telefon değişikliği gibi bilgi güncelleme işlemlerinde banka yetkilisi tarafından gerekli sorular ve istekler doğrultusunda hesap yetkilisi olma durumunuzu sorgulayarak bilgi güncelleme işlemlerini sağlamaktadır. Hesap yetkilisi tarafından yapılacak olan bilgi güncelleme işlemlerinde yanınızda kimlik belgenizi getirmeniz ve banka tarafından bilgi güncellemesinde uygulanan dilekçeyi doldurmanız istenmektedir. Belirtilen belge ve evrakları hazırlamanız halinde kısa süre içerisinde telefon no güncelleme işleminiz halledilmektedir.

Ziraat Bankası ATM’sinden Telefon Numarasını Güncelleme

Ziraat Bankası ATM’lerinden telefon numara güncelleme işlemini size en yakın Ziraat Bankası ATM’sine uğrayarak kısa süre içerisinde halledebilirsiniz. Ziraat Bankası ATM’lerinden yapacağınız telefon no güncelleme işlemini yapmanız için size ait olan Ziraat Bankası hesap kartınızı veya Ziraat Bankası kredi kartınızı ATM’ye sokarak şifreyi girmeniz istenmektedir. Ziraat Bankası kart şifrenizi doğru girmeniz durumunda karşınıza çıkacak olan menü üzerinden kayıtlı iletişim bilgilerini değiştirme seçeneğini seçerek hesabınıza ait olan telefon numarasını güncelleyebilirsiniz. Güncelleme işlemini yaparken eski telefon numaranızın iletişime açık olması telefon no güncelleme işlemi için önemlidir. Telefon numaranızın iletişime açık olmaması durumunda işleminizi tamamlayamazsınız. Bu güvenlik önlemi hesap sahibinin hesap bilgilerini kayıp, çalıntı durumlarında değiştirilmemesi için banka tarafından konulmuş bir tedbirdir.

Akbank Şubesinden Telefon No Güncelleme

Akbank şubesinden telefon numarası güncelleme imkanı ile beraber size en yakın banka şubesine giderek değişiklik talebinizi banka yetkilisine iletebilirsiniz. Akbank şubelerinden yapacağınız telefon numarası değişikliği gibi bilgi güncelleme işlemlerini yeterli doğrulamalar ile sağlamaktadır. Akbank şubelerine telefon no güncelleme işlemi için başvurmanız durumunda sizden hesap yetkilisi olduğunuza dair doğrulamalar istemektedir. İstemiş olduğu doğrulamalar sadece hesap sahibi tarafından bilinmesi gereken anne kızlık soyadı gibi bilgilerle beraber kimlik belgenizin veya ehliyetinizin yanınızda olması istenmektedir. Bu bilgiler banka müşterilerinin hesap gizliliği ve güvenliği için istenmektedir. Sağlamış olduğunuz bilgiler doğrultusunda banka yetkilisi tarafından verilen bilgi güncellemeleri için hazırlanmış dilekçeyi imzalamanız istenmektedir. Belirtilen işlemleri tamamlamanız halinde telefon numarası güncelleme işleminiz kısa süre içerisinde halledilecektir.

[geo-post id=”4516″ label=”Önerilen Yazı”]

Akbank Müşteri Hizmetlerinden Telefon Güncelleme

Akbank müşteri hizmetlerinden telefon numarasını güncelleme işlemi banka müşterilerinin sıklıkla kullandığı yöntemlerden birisidir. Müşteri hizmetleri üzerinden yapacağınız görüşme doğrultusunda telefon numarası bilgisi gibi bilgi güncelleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Akbank müşteri temsilcisine bağlanmak için 444 2 525 müşteri hizmetleri numarasını tuşlayarak bilgi güncellemesi için gerekli işlemlerinizi yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aramanız durumunda sistem üzerinde kayıtlı olmayan bir numaradan aradığınız için doğrulamak adına sizden birkaç bilgi istenmektedir. İstenilen bilgiler hesap numarası, kart numarası, anne kızlık soyadı, son yaptığınız işlem hakkında bilgi gibi doğrulama soruları sorulmaktadır. Sistem üzerinden doğrulama işlemlerinizi halletmeniz halinde müşteri hizmetleri ile yapacağınız telefon güncelleme işlemini iletebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerinden Telefon Numarasını Güncelleme

İş Bankası müşteri hizmetleri üzerinden telefon numarası güncelleme işlemi banka müşterilerinin sıklıkla tercih bilgi güncelleme yöntemlerindendir. Günümüzde çoğu işlemlerimizi mobil şube ve internet şube üzerinden yaptığımız için telefon numarasının önemi bankacılık işlemleri için artmaktadır. Bankacılık işlemleri için önemli bu husus banka tarafından kayıtlı olan telefon numara güncellemek için bir takım güvenlik önlemleri almasına sebep olmaktadır. Alınan güvenlik önlemleri banka müşterileri için yapılmaktadır. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede sizden istenen bilgileri vermeniz durumunda hesap doğrulama işleminiz yapılır. Hesap doğrulama işlemi sonucunda müşteri temsilcilerine telefon numara güncelleme talebinizi ileterek işleme alınmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu