Finans ve Banka

ATM’den Para Yatırma Limiti

Bankamatikten maksimum para yatırma limiti, bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Para çekme limiti ise 2019 senesinde tüm bankalar için aynı olarak belirlenmiştir. Buna göre bir banka ATM’sinden para çekmek istiyorsanız, günlük çekebileceğiniz maksimum miktar 2 bin TL’dir. ATM’den para yatırma limiti ise bankanızın belirlemiş olduğu miktara bağlıdır.

Türkiye İş Bankası Bankamatikten En Fazla Ne Kadar Para Yatırılır?

İş Bankası ATM’si para yatırma limiti 20 bin TL’dir. Bankanın tüm bankamatiklerinden hem kendi banka hesaplarınıza para yatırma işlemi hem de havale ve EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerin tamamı için belirlenen ATM’den para yatırma limiti 20 bin TL’dir. Bununla beraber bankanın maksimum banknot sınırlaması da bulunmaktadır. Yani tek seferde belli bir miktarın üzerinde banknot yatırmak mümkün değildir. Belirlenen banknot miktarı ise 40 adettir. Banknot sayınız bu sayının üstüne çıktığında bankamatik banknotlarınızı iade etmektedir. Ardından para ekleme seçeneğine tıklayarak tekrar banknot ekleme imkanınız bulunmaktadır. Türkiye İş Bankası aracılığıyla gerçekleştirmek istediğiniz para yatırma işlemi bu sınırların üstündeyse bankanın diğer işlem kanallarını kullanabilirsiniz. Türkiye İş Bankası şubelerinde para yatırma işlemi için işlem sınırlaması bulunmamaktadır. Bankanın internet bankacılığı kanalında ise havale ve EFT gibi para transferi işlemleri için belirlenen işlem limiti 200 bin TL’dir.

Ziraat ATM’den Para Yatırma Maksimum Limiti

Ziraat Bankası ATM’den para yatırma limiti, 20 bin TL olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası’nın banknot sınırlaması da Türkiye İş Bankası ile aynıdır. Yani tek seferde maksimum 40 adet banknot yatırılabilmektedir. Bununla birlikte Ziraat Bankası’nın bazı özel bankamatikleri bulunmaktadır. GRG bankamatik olarak bilinen bu bankamatiklerden 200 adede kadar banknot yatırılabilmektedir. Ancak maksimum para yatırma limiti bu bankamatiklerde de geçerlidir. Yani 20 bin TL’ye kadar para yatırılabilmektedir.

Garanti BBVA ATM’den Para Yatırma Limiti

Garanti BBVA Bankası ATM para yatırma limiti, 12 bin TL’dir. Maksimum para yatırma limiti en düşük belirlenen bankalardan birisidir. Bu limit günlük olarak belirlenmiştir ve aynı gün içerisinde saat 00.00’a gelene kadar daha fazla para yatırma işlemi gerçekleştirilememektedir. Garanti BBVA Bankası’ndan daha yüksek limitli bir işlem gerçekleştirecekseniz bankanın diğer işlem kanallarını kullanabilirsiniz. Garanti BBVA Bankası şubelerinden işlem limiti sınırlaması bulunmaksızın para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi ATM’den En Fazla Ne Kadar Para Yatırılır?

Yapı ve Kredi Bankası ATM’si para yatırma limiti, 20 bin TL olarak belirlenmiştir. Bankanın ATM para yatırma limiti her gece 00.00’a kadar geçerlidir. Yapı ve Kredi Bankası aracılığıyla para yatırma işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız ve yapmak istediğiniz işlem bankanın belirlemiş olduğu para yatırma limitinin üstündeyse bankanın şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Yapı ve Kredi Bankası’nın internet bankacılığı kanalının da limitleri bankamatiklerden daha yüksektir. Havale ve EFT işlemlerinizi bu kanallar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu