Finans ve Banka

Anadolu Bank Simkart Bloke Kaldırma

Anadolu Bank simkart bloke kaldırılması için aşağıda sıralanan kanallar kullanılmaktadır:

 • Anadolu Bank Şubeleri
 • Anadolu Bank Müşteri Hizmetleri
 • Anadolu Bank İnternet Şubesi
 • Anadolu Bank Mobil Uygulaması
 • Anadolu Bank ATM’leri

Yukarıda sıralanan banka kanallarından bir tanesi kullanılarak, sim kart bloke kaldırma işlemleri tamamlanabilir. Anadolu Bankası sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaraları, telefon operatörünün değişmesi ya da 4.5G sistemine geçilmesi durumunda geçici olarak bloke edilmektedir. Sim kart numarası bloke edildikten sonra, online banka işlemlerinin tamamı durdurulacaktır. Anadolu Bankası simkart blokesi kaldırıldıktan sonra, telefon numaraları aktif olarak kullanılmaya devam edecektir.

Anadolu Bank Sim Kart Blokesi Varken Hangi İşlemler Kullanılamaz?

Anadolubank simkart blokesinin aktif kalması durumunda, banka şubesi ve bankaya ait ATM’ler haricinde herhangi bir kanaldan işlem yapılması mümkün değildir. Sim kart blokesinin kaldırılmaması durumunda engellenen bankacılık işlemleri şunlardır:

 • Anadolu Bank müşteri hizmetleri ve telefon bankacılığı işlemleri
 • Anadolu Bank internet şubesi giriş işlemleri
 • Anadolu Bank mobil uygulaması bankacılık giriş işlemleri
 • Anadolu Bank SMS bankacılığı işlemleri
 • İnternet harcamalarında 3D Secure güvenlik işlemleri
 • SMS üzerinden kart bilgileri ve bankacılık bilgilerinin güncellenmesi
 • Banka bilgilerinin sorgulamaları

Yukarıda sıralanan işlemler, sim kart blokesinin oluşturulmasının ardından kısıtlanmaktadır. Sim kart blokesi kaldırılmadan, SMS güvenlik sistemi etkinleştirilemez ve yukarıdaki işlemler tamamlanamaz. Sim kart blokesi kaldırıldıktan sonra, SMS güvenlik uygulaması kullanılmaya devam eder ve online bankacılık işlemlerinin tamamı kullanıma açılır.

Anadolu Bank Müşteri Hizmetleri Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Anadolu Bank telefon bankacılığı sisteminden sim kart bloke kaldırma başvurusu yapmak için 0850 222 5550 iletişim numarası kullanılmalıdır. Bloke edilmiş telefon numarasıyla müşteri hizmetleri arandığı zaman, sesli yanıt sistemi tarafından sim kart blokesi algılanır ve çözüm merkezine yönlendirme yapılır. Bloke edilen sim kart numarasının haricinde bir numarayla sisteme giriş yapılacağı zaman, kimlik bilgilerinin doğrulanması şart koşulmuştur. Kimlik numarası ya da bankacılık müşteri numarasıyla sistem girişi yapıldıktan sonra, sim kart blokesi otomatik olarak kaldırılacaktır.

Anadolu Bank Online Bankacılık Sistemi Simkart Bloke Kaldırma

Anadolu Bank mobil uygulaması ya da internet sitesi üzerinden, online bankacılık sistemine giriş yapılabilir. İnternet bankacılığı girişi yapmak için www.anadolubank.com.tr adresine tıklanması ve bankanın internet sitesinin açılması gerekir. Sayfada yer alan “İnternet Şube” seçeneğine tıklandıktan sonra, internet bankacılığı giriş ekranı açılmalıdır. İnternet bankacığı girişinin yapılması için kimlik numarası ve şifre talep edilmektedir. Giriş bilgilerinin tamamlanmasının ardından, sim kart blokesi kaldırılmaktadır.

Anadolu Bank ATM’leri Simkart Bloke Kaldırma

Anadolu Bank ATM cihazları kullanılarak, kartlı işlemler seçeneğiyle sim kart blokesi kaldırılabilir. Anadolu Bank kredi kartı ya da banka kartı üzerinden ATM girişi yapıldıktan sonra, diğer işlemler menüsü açılmalıdır. Sim kart blokesi kaldırıldıktan sonra, banka işlemlerinde telefon numaraları aktif olarak kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu