Finans ve Banka

Anadolu Bank Sanal Kart Oluşturma

Anadolu Bank kredi kartının online alışverişlerde kullanılmaması için sanal kart sistemi oluşturulmuştur. Anadolu Banka kredi kartı World Card için oluşturulan sanal kartlar, online alışverişlerin tamamında kullanılmaktadır. Anadolu Bank sanal kart işlemleri, bankaya ait aktif kanallar kullanılarak gerçekleştirilebilir. Anadolu Banka müşteri hizmetleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları kullanılarak, sanal kartlar oluşturulabilir ya da mevcut kartlar kontrol edilebilir.

Anadolu Bank Sanal Kartlarının Özellikleri Nelerdir?

Anadolubank sanal kart kullanımları, sadece internet ödemelerinde geçerli olmaktadır. World Card için oluşturulan sanal kartlar, kredi kartı bilgilerinin paylaşılmasına gerek kalmadan internet alışverişlerinin tamamlanmasını sağlamaktadır. İnternet şubesi ve mobil şube üzerinden sanal kartlara limit yüklenebilir, sanal kartların kullanımları takip edilebilir. Sanal kartlar oluşturulduktan ve kartın içerisine bakiye yüklendikten sonra, bir defa kullanılmaktadır. Alışverişin ödemesi yapıldıktan sonra, sanal kart numarası kendiliğinden bloke olmaktadır. Dünyanın her yerinden, sanal kartları kullanarak online alışveriş yapılmaktadır. Kart numarası kendiliğinden bloke olduğu için kart bilgilerinin çalınması gibi bir problemle karşılaşılmayacaktır. Online alışverişin tamamlanmasının ardından kartın içerisinde kalan bakiyeler, tekrardan banka hesabına iade edilmektedir. Kişiler istedikleri zaman, Anadolu Bank üzerinden sanal kartı oluşturabilir ya da mevcut kartlarını bloke ettirebilirler.

Anadolu Bank Müşteri Hizmetleri Sanal Kart İşlemleri Nasıl Yapılır?

Anadolu Bank telefon bankacılığı sistemi üzerinden sanal kart talimatı oluşturmak için 0850 222 5550 iletişim numarası kullanılmalıdır. Anadolu Bank müşteri hizmetleri arandıktan sonra, T.C. kimlik numarası veya müşteri numarasıyla kimlik doğrulaması yapılmak zorundadır. World Card için belirlenen kart numarası ve şifresinin de doğrulanmasının ardından, cep telefonuna gönderilecek güvenlik kodu sesli yanıt sistemine girilmelidir. Tüm işlemlerin ardından, müşteri hizmetleri üzerinden telefon bankacılığı işlemleri yapılacaktır. Müşteri temsilcisine bağlanarak ya da sesli yanıt sistemi üzerinden “Sanal Kart İşlemleri” menüsüne giderek sanal kart oluşturulması için talimat verilebilir.

Anadolu Bank İnternet Şubesi Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Anadolu Bank internet şubesine giriş yapmak için internet sitesinin kullanılası gerekir. www.anadolubank.com.tr adresi üzerinden bankanın internet sitesine doğrudan bağlanılmalıdır. İnternet sitesinin ana ekranında yer alan “İnternetşube” butonuna tıklayarak, bireysel işlemler giriş ekranı açılmalıdır.  T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresiyle sisteme giriş yapıldıktan sonra, internet bankacılığı sistemi üzerinden kredi kartı bölümüne gidilmelidir. World Card seçiminin yapılmasının ardından, kredi kartı için sanal kart talimatı oluşturulabilir.

Anadolu Bank Mobil Uygulamasından Sanal Kartı Oluşturma

Anadolu Bank mobil şube giriş ekranında, T.C. kimlik numarası ya da kişilere ait müşteri numarası talep edilmektedir. World Card numarası ve online bankacılık işlemleri için belirlenen şifresinin sisteme girilmesinin ardından, SMS ile gönderilen güvenlik kodu doğrulanmalıdır. Anadolu Bank mobil uygulamasına giriş yapıldıktan sonra, World Card için sanal kartı oluşturulabilir ya da mevcut sanal kartlara bakiye yüklemesi yapılabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu