Finans ve Banka

Anadolu Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır

2020 yılında Anadolu Bank cebe havale hizmeti vermemektedir. Anadolu Bank cebe havale yerine para transfer işlemleri havale, EFT, düzenli havale/EFT ve toplu havale/EFT yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. Havale işlemi için bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır.

Anadolu Bank Cebe Havale İşlemi Yapılabilir Mi?

Anadolu Bank cebe havale yapılabilmesi henüz mümkün değildir. Bireysel ve kurumsal müşterilerin düzenli havale işlemi için talimat vermeleri, toplu para transfer işlemleri yapabilmeleri, hesaptan isme veya hesaptan hesaba havale işlemi yapabilmeleri mümkündür. Ancak Anadolu Bank cep telefonuna havale işlemi ile para transferi hizmeti verilmemektedir.

Anadolu Bank İşlem Ücretleri Ne Kadardır?

Anadolu Bank işlem tutarları aşağıda verilmiştir:

 • Havale işlemi yapacak olan bireysel müşterilerden 2 TL havale ücreti talep edilmektedir. Bu tutar kurumsal müşteriler için 4 TL olmaktadır.
 • Bireysel müşterilerin EFT ücreti 3 TL ve kurumsal müşterilerin ise 4 TL’dir.
 • Swift işlemi yapacak olan bireysel müşterilerden, gönderim tutarının %0.3’ü kadar işlem masrafı alınmaktadır. Bu da bireysel müşterilerin yaptıkları işlemin tutarına bağlı olarak 110 TL’den 360 TL’ye kadar bir ücret ödeyeceği anlamına gelmektedir. Kurumsal müşteriler için bu oran %0.5 olduğundan; 110 TL’den 600 TL’ye kadar ücret ödemesi yapılmaktadır.
 • Düzenli havale için talimat verilmesi durumunda bireysel müşteriler 2 TL ve kurumsal müşteriler de 4 TL ücret ödemektedirler. Düzenli EFT işlemlerinde ücret kurumsal müşteriler için değişmezken, bireysel müşteriler için 3 TL olmaktadır.
 • Başka bankanın kredi kartı borcunu ödemek isteyen bireysel müşteriler 3 TL, kurumsal müşteriler 4 TL ek ödeme yapmaktadırlar.
 • OTP cihazı 29 TL’dir.

Anadolu Bank İşlem Limitleri Ne Kadardır?

Anadolu Bank işlem kısıtlamaları aşağıda belirtilmiştir:

 • Bireysel müşterilerde EFT için alt limit 1 TL ve üst limit 25.000 TL’dir. Kurumsal müşterilerde ise üst limit 250.000 TL olmaktadır.
 • Havale işleminde herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Üst limit ise bireysel müşterilerde 25.000 TL ve kurumsal müşterilerde 250.000 TL’dir.
 • Swift işlemi için belirlenen üst limit bireysel müşteriler için 25.000 TL ve kurumsal müşteriler için de 250.000 TL olmaktadır.
 • Döviz alım ve satımı yapmak isteyen bireysel müşterilerin 25.000 USD’ye kadar işlem yapabilmesi mümkündür. Kurumsal müşteriler için üst limit ise 50.000 USD’dir.
 • Fon satışı için herhangi bir işlem limiti bulunmamaktadır.

Anadolu Bank Toplu Havale İşlemlerinin Avantajları Nelerdir?

Anadolu Bank toplu havalenin faydalarına bakıldığında; KOBİlerin para aktarımlarını toplu ve hızlı bir şekilde yapabilmelerini sağladığı görülmektedir. Operasyonel riski en aza indirgediği için havale işlemi gerçekleştirecek olanların para transfer işlemlerinde daha az hata yapmasını sağlamaktadır. Anadolu Bank cebe havale yöntemi ile toplu ödeme yapılamamaktadır. Ancak güvenli bir şekilde elektronik ortamda transfer yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu