BankacılıkFinans ve Banka

Altın ve Döviz Makas Aralığı En Az Olan Banka

Altın makas aralığı ve döviz makas aralığı en az olan banka listesini 2021 güncel rakamlara göre listeledik

Finans piyasasına yakın olan isimler altın makas aralığı ve döviz makas aralığı en az olan banka hakkında net bilgilere sahip. Ancak bu bilgiler 2021 için güncel olmalı. Burada aslında  net bir isim vermek mümkün değil. Çünkü gün içerisinde dahi altın makas aralığı en az olan banka değişiklik yaşayabiliyor. Burada ekonomik hareketler ile bankanın attığı adımlar net tutarları gösteriyor. Karşımıza vadeli ve vadesiz olmak üzere iki türlü bir döviz hesabı çıkar. Bankalar bir çok ülkenin para birimi için hizmet veriyor olsa da en yaygın olanı Altın, Dolar ve Euro. Ancak yatırımcının en çok birikim yapma çabasında olduğu altın artık günümüzde bankacılık hizmeti ile alınıp satılıyor. Klasik yöntemlere alışan bireyler şimdilerde dijital ortamlara ayak uydurmak için eğitim alma çabasına dahi girmiş.

Altın Alım Satımında En İyi Banka

Aslında sizler yatırım aracı olarak seçtiğiniz banka önemli. Bu seçmiş olduğunuz yatırım aracınız ne kadar avantajlı olursa sizinde kazanç sağlamak adına avantajınız yüksek oluyor. Geçmiş yıllarda kuyumcuların kapısını aşındıran tüketici artık bu konuda daha deneyimli ve teknik olarak uzanabildiği bankaları tercih ediyor. Bankalar gün içerisinde aşağı yukarı aynı oranlar üzerinden alım satım yapıyor. Ancak bu mesai saati sonrasında ve tatil günlerinde değişiyor. Altın ve döviz alım satımında makas aralığı tatil günü daha çok artıyor. Banka pahalıya sattığı altın yada dövizi ucuza alma yoluna gidiyor. Bu manada paraya ihtiyacı olduğu için dövizini bozduran tüketici de zarar etmiş oluyor. Bu nedenle araştırmaların başını altın döviz alım satımında makas aralığı en az olan banka çekiyor.

Bankalar ekonomik koşullara ayak uydurmak zorunda. İhtiyacına göre de farklı kampanyalar ile müşteri çekme yoluna gidiyor. Bu manada bankanın altına arzı varsa ihtiyacı varsa makas aralığı ile daha çok dikkat çekerek altın alınmasına teşvikte bulunuyor. Teknik olarak büyük bir banka ise altın makas aralığı daha az olabiliyor.

Bankaların Döviz Kurlarına Bakış Açısı Anlık Değişebilir

Küçük yatırımcı diyebileceğimiz belli miktarlarda alım yaparak yükselmesi ile satışa konu eden kişiler bulunuyor. Bu kişiler kazanç sağlayabilmek adına makas aralığı en düşük banka tercihleri arayışa teşvik açısından iyi. Ancak bankaları kendi bünyesinde değerlendirmeye alırken aynı zamanda piyasa ve ekonomik olaylar da etkili olduğu için dikkate almalı. Küresel ekonomide oluşan ani hareketler nedeniyle ülke ekonomisinde de döviz kurlarında dalgalanmalar yaşanacaktır. Bu dalgalanmalar ise bankaların vermiş olduğu fiyatlara doğrudan etki eder. Banka kendisini güvene alabilmek için makas aralığını açma yoluna gidebilir. Yani her an bankanın bakış açısında değişiklik olabilir.

Banka Fiyatları Anlık Takip Ediliyor

İnternet bankacılığı ve mobil  uygulamalar ile anlık döviz alım satımı yapılabilir hale geldi. Öyle ki yatırımcılar bir saatliğine dahi Euro ya da Dolar gibi altın alım satımı yapabiliyor. Burada aradaki fark önemli. Ucuza aldığını daha yüksek tutara satmak kazanç sağladığı için anlık takip ediliyor. Büyük miktarlarda alım satım ise yatırımcısına daha çok kazandırıyor.

İnternet Bankacılığında Şubesiz Enpara Dikkatleri Çekiyor

Ülkenin tek şubesiz bankacılık hizmetini veren Enpara QNB Finansbank markası. İnternete dayalı olarak hareket ediyor olması bir çok hizmetin alınmasında öncü olmasına neden. Bu manada rakiplerle baş etmek istiyorsan avantajın olmalı. Zira bu avantajı iyi kullanan Enpara kısa süre içinde 1,5 milyondan fazla kullanıcı kitlesine ulaştı ki bu başarısının gösterisi. Yatırım amaçlı olarak döviz alan kişilerde bu alternatifi kullanma yoluna gitti ki en çok ta bankamatikten yüksek limitli para çekme imkanının yanında para transferinde ücret ödenmiyor olması Enpara’yı bir adım önde kılıyor.

Enpara hesabı açan herkes dijital bankacılığa giriş sonrası döviz hesabı açabiliyor. Bu anlamda Euro, Dolar başta olmak üzere Altın hesabı açmanız sizlere birikim ve yatırımın yolu diyebiliriz. 18 yaş altına hesap açılmasına olanak vermeyen banka mesai saatinde döviz makas aralığını oldukça düşük tutuyor. Şubesi olmadığı için randevulu sistem ile adresinizde ziyaret eden enpara görevlileri sizlere anında hesap açarak avantajlar dünyasının kapısını QNB Finansbank markası ile açıyor. Küçük büyük tüm yatırımlarınızı bu mecrada değerlendirmek alternatifleriniz arasında olabilir.

QNB Finansbank Döviz Makas Aralığı

Enpara ile ortak hareketlere sahip olsa da; fiyat avantajı olarak QNB Finansbank’ın geride olduğunu söylemek mümkün. Kullanıcıların yorumları bu yönde en azından. Ancak bir çok noktada ATM ve banka şube ağıyla hizmet veren banka bireysel bankacılık ürünleri arasında döviz hesaplarına sahip. Kaynak açısından önemli bir sermayeye sahip olması, arkasındaki büyük KATAR gücü ile bankacılığın önemli lokomotifleri arasına girdi. Enpara’nın ücretsiz sağladığı hizmetler QNB Finansbank çatısında ücretli olarak yapılıyor olsa da; yatırım hesabı açmanıza engel değil.

Banka şubesinde hesabınız bulunuyorsa ve QNB Finansbank internet bankacılığına sahipseniz buradan döviz hesabı açmak, döviz almak, satmak imkanlarına 7-24 sahipsiniz demektir. Gram bazı ile altın alım satımı, çalınma kaybolma risklerinden uzak, altın alımı ile yüksek tutara neden olan işçilik masrafından uzak olan QNB Finansbank Takasbank altın transferi ile üye bankalar arasında altın gönderme imkanı da sunuyor. Bu amaçlı olarak yatırım hesabınızı alternatif olarak bu mecrada değerlendirebilirsiniz.

HSBC Bank Altın Makas Aralığı

Öncelik olarak ülke piyasasına girişinde kredi kartı ile kendisini duyuran banka zaman içerisinde bankacılık ağını genişletme yoluna gitti. Müşteri potansiyelini yakalamak adına sürekli kampanyalar düzenledi ki bu aşamada döviz hesabı açan kişi sayısı da önemli sayılara ulaştığı kanaatindeyim. Döviz yatırımında aracı olarak kullanmak istemeniz biraz uzak bir ihtimal olsa da, Euro, Dolar ve Altın alım satımı için değerlendirebileceğiniz bir banka hizmeti alabilirsiniz.

HSBC yatırım sayesinde borsa işlemlerine olanak veren banka 7-24 altın alım satım olanaklarını internet üzerinden ve ATM’leri aracılığıyla veriyor. Bu aşamada cebinizde HSBC döviz hesapları alternatifiniz olabilir.

TEB Altın Alım Satımı TEBFX Avantajlarında

Döviz hesabını oluşturan Altın, Euro ve Dolar alım satım makası TEB şubelerinde avantajlı rakamlara ulaşabiliyor. İnternet bankacılığı ile CepteTEB uygulaması müşteriye istediği zaman döviz alma satma, biriktirme ve kazanç sağlamanın kapısını açıyor. Dolar ve Euro kurları transfer imkanları dahilinde olabilse de altın transferinde mümkün olmuyor. Ayrıca hesabınızdaki altını da fiziken çekemiyorsunuz. Ancak TEBFX sayesinde alım satım imkanları da var. Yatırım hesaplarında döviz dışında borsa hisse senetleri imkanları da bu sayede alınabiliyor.

Konu altın olunca TEB sizlere birden fazla ürün ve olanak sağlıyor. Esnaflar için Yeni Altın Çağı, Altın fonu alım satımı, Altın kredisi, Taksitli Altın Kredisi, Kobilere özel altın kredileri aynı zamanda KOBİ’lere de sağlanıyor. Ayrıca bankadan ve bankanın müşteri hizmetlerini arayarak daha ayrıntılı bilgilere ulaşmanız da mümkün. Ancak Altın Alım Satım Makas Aralığı incelenerek işlem yapılmalı.

Ziraat Bankası Altın Alım Satım Makas Aralığı

Ülke ekonomisinin en büyük lokomotifi Ziraat Bankası.  En çok banka şubesi, ATM ağına sahip banka bu anlamda çok önemli bir müşteri potansiyeline sahip. Devletin eli kolu konumundaki banka en büyük Kamu bankası diyebiliriz. Banka şubesi olmayan bir çok ilçeden bahsetmek mümkün iken Ziraat Bankası buralara kadar uzanmış ve herkese bankacılık hizmeti veriyor. Bu nedenle de yatırım hesabı açılmasında öncü bankalardan birisi konumuna geleli onlarca yıl geçmiş.

Günlük ekonomik bülten sunarak yatırımcısına yol gösterme haber verme imkanları bankanın internet sayfası üzerinden sağlanıyor. Bu bilgilendirme ile döviz kurları muhtemel rakamlar ve istatistikler hakkında öğrenimleriniz sizleri bir anlamda ekonomist yapıyor diyebiliriz. Mesai saatinde güncel olarak beş lirayı geçen bir altın makas aralığı görebilirsiniz. Bu rakam mesai sonrası üç katına kadar çıkabiliyor ancak her bankada bu şekilde diyebiliriz. Piyasa fiyatları dalgalanma halindeyse burada makas aralığını daha yukarı seviyelerde görmek mümkün. Nitekim bankalarda kendilerini güvence altına almak ister. Bunlardan Ziraat Bankası hem tüketicinin korunması hem kendisinin korunması açısından adımlar atıyor.

İng Bank Altın Makas Aralığı

Kredi Notuna göre kredi faizi uygulayan bankanın döviz hesapları da avantaj sağlayacak cinsten denebilir. Bireysel kullanıcı olarak bana çok uzak olan İng Bank aslında önemli müşteri sayısına da sahip. Şubesine ulaşamayacağınız il yok. Bu anlamda hesap açarak yatırımlarınızı döviz hesabına bağlamanız mümkün. Altın Alım Satım Makas Aralığı ise mutlaka takip edilmeli ve incelenmeli diye düşünüyorum.

Döviz yatırımı, alım ve satımı ile TL çevirici hesaplamasına olanak veren bir internet Sayfasına sahip İng Bank geçmişe ait döviz kurlarına ulaşma imkanı da sağlıyor. Bu avantajlı bir hizmet. Güncel olarak üç lira bir makas aralığı olan Altın hesabının tarihleri girilerek geçmişteki fiyatlarına ulaşıp inceleyebilirsiniz.

Döviz Kuru Dondurma İng Bank’ta

İng Bank Döviz Hesabının en önemli avantajı diğer bankalardan farklı olarak internet şubesinden yapacağınız döviz işlemlerinde 20 saniye süre ile döviz kuru dondurma imkanı. Geçtiğimiz yıllarda ekonomik açıdan oluşan dalgalanmalar ile döviz alımı yapamayan ya da satışını gerçekleştiremeyen tüketicilerden bahsetmek mümkün. Bu aşamada mağduriyetler yaşanmıştı. Bu mağduriyetin önüne geçmek adına bu imkanı kullanabileceğiniz bir döviz hesabı İng Bank’ta.

Vakıfbank Döviz Alım Satım Makası

Devlet bankalarından birisi olan Vakıfbank müşterisine farklı bir bakış açısı sunuyor. Geçmiş dönemde müşterisi olduğum için farklı uygulamaları ile karşılaşmıştım. Bunlardan bir tanesi de Ek hesaptan harcama yapmanız halinde sigorta ücreti kesiyor olması. Yani 10 lira ek hesaptan harcama yapsanız izden yaklaşık 100 lira sigorta ücreti alabiliyor. Bu nedenle Altın alım satımı için Vakıfbank’ı değerlendirmeye alırsanız muhtemel karşılaşacağınız sürprizleri öğrenmek lazım. Konu bankacılık olunca sözleşmeler, protokoller okunamaz hale gelebiliyor. Ancak aldığınız hizmet için banka şubesi ya da müşteri hizmetlerinden ayrıntılı bilgi almakta fayda olabilir. Vakıfbank Altın Makas Aralığı gün içerisinde ve mesai saati dışında değişen oranlara sahip. Vakıfbank İnternet Bankacılığı Döviz Kurları sayfasından anlık olarak rakamları da takip edebilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası Döviz Alım Satımları

Yatırım hizmetleri arasında yerini alan Türkiye Finans Bank katılım bankası olarak TFX Target uygulaması ile hizmet veriyor. Eğer başta altın olan döviz alım satımı ile yatırım yapmak isteyen kişiler varsa mutlaka bu uygulamayı ve bankanın avantajlarını ele almalı diye düşünüyorum. Teknik olarak bakıldığında kullanıcıları arasında altın alım satım makas aralığı en düşük banka olarak yerini almış. Katılım bankası olması nedeniyle bir çok yatırımcı uzak kalıyor. Ancak bu uzaklık maddi açılardan çok yanlış hesaplamalara neden olabilir. Düşük makas aralığı mesai saati sonrasında da devam eden hizmetlerden. Bu nedenle mesai sonrası fiyat artışlarında anlık kazanç sağlamak için en büyük alternatifiniz olabilir.

Halkbank Altın Hesapları

Alım satıma konu edebileceğiniz dijital bankacılık örneğinin bir türü de diğer devlet bankamız Halkbankta. Buradan vadeli ve vadesiz altın hesabı açmanız mümkün. Vadeli de belli şartlar olsa da vadesiz hesap ile alım satım yapabilmeniz dijital bankacılık sayesinde her an olabiliyor. Yatırımını da bu banka üzerinden yapmak isteyen bir çok müşteriden bahsetmek mümkün. Bu nedenle özelikle maaşlarını Halkbank şubelerinden alan kişiler yatırım hesapları için vazgeçilmez limanımız Altın hesabını tercih ediyorlar.

Enpara altın hesabında 1 gramın altında alım satımlar söz konusu edebilirken Halkbank hesaplarında en az bir gram olarak yapılabiliyor. Altının saflık derecesi 0,995 satış ile alım arasında gelir vergisi kesintisi yapılmıyor. Banka fiziken altın alım satımı ile hesaptan çekme imkanı vermiyor. Ancak banka şubesinde bulunan TL, Dolar ve Euro hesaplarınızdaki paraları kullanarak istediğiniz zaman altın yatırımı yapabiliyorsunuz.

Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı Makas Aralığı

Banka mevduat hesaplarınızdaki vadesiz TL hesap sayesinde altım alım satımı yapmanıza olanak veriyor. Güvenli alım satımın bankalardan yapılıyor olması Şekerbank içinde geçerli. Banka hesabının en iyi özelliği 0,01 gram dahi altın alıp satılabiliyor olması. Ayrıca fiziki altının fiyatına doğrudan etki eden işçilik, tarih gibi ayar farklılığı da avantajlarınız arasında bulunuyor. Hesap işletim ücreti olmadan işlem yapabileceğiniz Şekerbank Altın Alım Satım Makas aralığı ise en iyi şartlar da sunmaya çalışıyor.

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı Alım Satımı

Her tüketicinin belli bir banka alışkanlığı mevcut. Bu alışkanlıkları kırmak isteyen bankalar daha çok müşteri amaçlı olarak kampanyalar düzenliyor. Bu aşamada ülkenin en eski bankalarından birisi olan İş bankası da açılan yatırım hesapları ile kişilere kazanç sağlama yoluna giderken aynı zamanda kendisi içinde mevduat sağlamış oluyor. Bu aşamada yatırımlarınızı İş Bank yatırım hesaplarında dolayısıyla altın hesabında değerlendirebilirsiniz.

Diğer bankalarda olduğu gibi İş Bankası şubelerinde bulunan her türlü vadeli ve vadesiz hesaplardaki 150 bin liranız devlet güvencesinde bulunuyor. İş Bankası ayrıca fiziki olarak altın hizmeti de veriyor ki bunu her bankada göremezsiniz. Ancak bununda şartları var tabi. Müşteri olarak işlem yapmadan en az üç gün önce bankayla temasa geçip iletişim kurmanız halinde 5 kg ve üzeri miktarda talep görmesi halinde fiziki altın borsadan teslim alınarak yapılabiliyor. Bu durum da önemli hizmetler arasında. Ancak daha ayrıntılı bilgiyi şubenize danışmanızda fayda olacaktır diye düşünüyorum.

Gerçekte Makas Aralığı En Az Olan Banka Var mı?

Yatırımcı alırken ucuza satarken pahalıya satmak ister. Burada yadırganacak bir durum yok aslında. Ancak piyasa koşulları, şartlar, bankacılık mevzuatı, ticari amaçlar uğruna bu hususlardan uzak kalınabiliyor. Önünüzde birden fazla alternatif olması halinde hangisi iyi araştırmasına giriyorsunuz. Geçmişte fiziken kuyumcudan altın almak olan özellikle küçük yatırımcı dijital dünya ile mutasyona uğradı ve sürekli borsa oranları gibi döviz kurlarını takip etmeye başladı. Yatırım amaçlı olarak açılacak olan altın hesapları en iyi bankada olması gerekiyor ki kişi daha çok kazansın. Bu amaçla sorgular arasındaki altın makas aralığı en az olan banka bir çok yatırımcının radarında. Fakat teknik olarak sizlere bunun mümkün olmadığını da söylemek zorundayız. Çünkü en iyi banka olarak görmüş olduğunuz finans kuruluşu beş dakika sonra en kötü banka konumuna da gelebiliyor. Yani zaman akışı içerisinde en iyi banka markası sürekli el değiştiriyor. Bir nevi bayrak yarışı gibi.

Siz bireysel bir banka müşterisi olarak baktığınız an karşınızda sadece hesabınızın olduğu bankayı görmektesiniz. Ancak bankalar için durum böyle değil. Onlar bizlere batkılarında karşılarında milyonlarca müşteri bulunuyor ve herkesin talebini yerine getirmek imkansız. Anlık olarak alım satım imkanı veren banka ticari amaçlı kurulmuş, kazanç peşinde. Bu amaçla da bazı şartlar koyuyor ve zararın önüne geçmek adına makas farkı uygulamak zorunda. Sizler nasıl kazanç sağlamak istiyorsanız bankalarda aynı mantıkla hareket ediyor.

 

 

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu