BankacılıkFinans ve Banka

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı ile şahıslar kişisel olarak ihtiyaçı olan nakit desteği sağlayabilir, bununla beyaz eşya, bilgisayar, klima vb. alabilir.

Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı ile bireysekl olarak 36 ay vadeli %0.5 tahsis ücreti ile düşük faizle anında kredi çekebilirsiniz.

Albaraka Türk’ün 2021 yılı ihtiyaç finansmanı ile kişiler bireysel olarak ihtiyaç duyduğu nakdi karşılayabilir. Albaraka Türk gerek duyulan ancak maddi yetersizlikten dolayı alınamayan ihtiyaçların karşılanabilmesi için finansmanlar sağlıyor. Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı beyaz eşya, bilgisayar, klima gibi ürünleri almak isteyen kişilere veriyor. Farklı ödeme planlarını da müşterilerine sunan Albaraka Türk, kredi taksitlerinin de kolay ödenebilmesini sağlıyor.

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanına Başvurmanın Yolu

Albaraka Türk ihtiyaç finansmanına başvuru işlemleri banka şubelerinden yapılıyor. İhtiyaçlarını karşılamak için Albaraka Türk’ün finansmanına başvurmak isteyen kişilerin ilk olarak gerekli belgeleri edinmesi gerekiyor. Bu belgeleri sağlayan kişiler Albaraka Türk şubelerine gidebilir ve burada başvuru formunu doldurarak işlemlerini başlatabilir. Albaraka Türk evraklarda eksiği olmayan kişilerin finansman başvurularına 24 saat içerisinde cevap ediyor. Belgesi eksik olmayan kişilere 1 gün içerisinde başvuru sonucuna ilişkin cevap veriliyor vebu başvuru sonucu olumlu olan kişiler de anında finansmanlarına kavuşabiliyor.

İhtiyaç Finansmanı İçin Hangi Şartlar Gereklidir?

Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı için aranan şartlar arasında düzenli bir gelirin olması vardır. Albaraka Türk sağladığı finansmanları vadeleri geri ödeyebilecek gelire sahip olan kişilere veriyor. Bundan dolayı da bankaya başvuruda bulunurken bu gelirin sunulması gerekiyor. Düzenli bir geliri olmayan kişilerin ise finansmanı alabilmeleri için teminat göstermeleri gerekiyor. Teminat gösterilecek olan mala göre de sağlanacak olan finansmanın miktarı değişebiliyor. Bunun dışında 18 yaşından büyük olma şartı da aranıyor. 18 yaşından küçük kişiler bankacılık faaliyetlerinde bulunamıyor.

İhtiyaç Finansmanı İçin Bankanın Talep Ettiği Belgeler

İhtiyaç finansmanı için istenen belgelerin ilki nüfus cüzdanıdır. Nüfus cüzdanı olmadan herhangi bir bankacılık faaliyetinde bulunabilmek mümkün değildir. Bunun yanı sıra gelir belgesinin de başvuru sırasında bankaya teslim edilmesi gerekir. Gelir belgesi çalışma durumuna göre değişebilen bir şeydir. Finansman başvurusu yapacak olan kişiler kendi çalışma durumuna göre uygun olan gelir belgesini bankaya vermelidir. Bunun dışında başvuru formu da yine Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı başvurusu sırasında talep ettiği belgelerden bir tanesidir. Bu forma banka şubelerinden ulaşılabilir. Başvuru işlemlerini başlatmak için banka şubesine gidildiğinde form da istenebilir ve orada doldurulabilir.

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı Vade Sayısı ve Kar Oranı

İhtiyaç finansmanı vade miktarı 60 aydır. Albaraka Türk Katılım Bankası ihtiyaçların giderilmesi için verdiği finansman için 60 ay vadem imkanı da sunuyor. Bu vade sayısına aylık taksitlerin tutarına göre karar verilmelidir. Aylık gelirin yarısından fazla olacak şekilde denk gelen bir taksitlendirme olmamalıdır. Ayrıca Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı için farklı ödeme planı da oluşturabiliyor. Kişiler isterlerse aylık taksitler halinde finansmanı ödeyebiliyor. Bunun dışında 2 ayda bir ve 3 ayda bir ya da değişken tutarlı esnek taksit ödeme seçenekleri de bulunuyor. Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı için %2.1 oranında bir kar payı da belirlemiştir.

Albaraka Türk Hangi İhtiyaçlar İçin Finansman Veriyor?

Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı ev için gerekli olan eşyaların satın alınmasının yanı sıra pek çok ihtiyaç için sağlanabiliyor. Örneğin kutsal topraklara gitmek isteyen ancak maddi yetersizlik yaşayan kişiler Albaraka Türk’ün ihtiyaç finansmanına başvurabilir ve hac ya da umreye gitmek için gerekli finansmanı edinebilir. Bunların yanı sıra diğer bazı Albaraka Türk ihtiyaç finansmanları şu şekildedir:

  • Eğitim finansmanı,
  • Sağlık finansmanı,
  • Düğün organizasyon finansmanı,
  • Devre mülk finansmanı,
  • Taşınma ücreti ve emlak finansmanı,
  • Doğal enerji sistemi finansmanı,
  • Seyahat finansmanı,
  • Kiralama hizmeti finansmanı,
  • Diş sağlığı finansmanı.

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı Hesaplama

Örneğin;2. El taşıt alırken 100.000 TL için 36 ayda 3.724 TL taksit ödeyebilirsiniz.

Bebek ihtiyaçları için 20.000 TL kredi çekip 24 ayda 1.800 TL ödeyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu