Finans ve Banka

AktifBank Simkart Bloke Kaldırma

Aktifbank simkart bloke kaldırılması aşamasında, banka şubesine ek olarak aşağıda sıralanan kanallar da kullanılmaktadır:

  • Aktifbank Müşteri Hizmetleri
  • Aktifbank İnternet Şubesi
  • Aktifbank Mobil Uygulaması
  • Aktifbank ATM’leri

Yukarıda sıralanan kanallar üzerinden sim kart blokesi için işlem yapıldıktan sonra, telefon numaralarıyla bankacılık işlemlerine devam edilebilir. Sim kart blokesi, bankada kayıtlı olan cep telefonu numarasının farklı bir operatöre taşınması ya da 4.5G sistemine geçilmesiyle oluşmaktadır. Aktifbank simkart bloke uygulaması, güvenliğin sağlanması amacıyla geçici olarak kullanılmaktadır. Bloke kaldırma işlemi yapıldıktan sonra, telefon numaraları aktifleştirilecektir.

Aktifbank Sim Kart Blokesi Hangi İşlemleri Engellemektedir?

Simkart blokesinin devam etmesiyle, Aktifbank şubeleri ve ATM’leri haricinde herhangi bir kanal üzerinden bankacılık işlemleri gerçekleştirilemez. Sim kart blokesi devam ettiği sürece, aşağıda yer alan banka işlemlerine erişilemeyecektir:

  • Aktifbank internet şubesi girişi ve internet bankacılığı işlemleri
  • Aktifbank mobil uygulaması banka işlemlerinin ve uygulama girişi
  • Aktifbank müşteri hizmetleri ve telefon bankacılığı işlemleri
  • Aktifbank SMS bankacılığı işlemleri
  • Online alışveriş için 3D Secure güvenli alışveriş sistemi

Aktifbank online işlemlerinin tamamlanması aşamasında, güvenlik amacıyla telefon numarasına SMS kodu gönderilmektedir. SMS güvenlik şifresi online işlemlerde kullanılmadığı zaman, işlemler durdurulmakta ve engellenmektedir. Sim kart blokesinin aktifliği devam ettiği zaman, telefon numarasının geçerli olduğu tüm işlemler bloke edilecektir.

Aktifbank Müşteri Hizmetleri Simkart Bloke Kaldırma

Aktifbank telefon bankacılığı sistemi üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması ve telefon numaralarının etkinleştirilmesi için 0850 724 30 50 iletişim numarası aranmalıdır. Aktifbank müşteri hizmetlerinin aranmasında, bloke olan sim kart numarası kullanılırsa, kimlik doğrulamasına gerek kalmadan sim kart bloke kaldırma işlemleri başlatılacaktır. Farklı bir numaranın kullanılmasıyla müşteri hizmetleri arandığında, T.C. kimlik numarası ve kart bilgileriyle sistem girişi yapılmalıdır. Kimlik doğrulamasının tamamlanmasının ardından, sesli yanıt sistemi tarafından sim kart bloke iptal işlemleri başlatılacaktır. Sim kart blokesinin kaldırılması hakkında detaylı bilgi almak için Aktifbank müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmesi ve kart blokesinin kaldırılması için talimat verilmesi gerekmektedir.

Aktifbank Online Bankacılık Sistemi Simkart Bloke İptali İşlemleri

Aktifbank internet bankacılığı veya mobil bankacılık sistemleri kullanılarak, sim kart bloke kaldırma işlemleri yapılmaktadır. İnternet bankacılığına giriş yapmak için www.aktifbank.com.tr adresi kullanılmalıdır. Sayfada yer alan “İnternet Şubesi” bölümüne tıklandıktan sonra, sisteme giriş ekranı açılacaktır. Müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası kullanılarak kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra, sim kart bloke kaldırma ekranı açılmaktadır.

Aktifbank ATM’leri Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Aktifbank bankamatikleri üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için kartlı işlem yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Aktifbank kredi kartı ya da banka kartı ve kart şifresiyle sistem girişi yapıldıktan sonra, sim kart bloke kaldırma ekranı açılabilir. Aktifbank ATM’leri üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapıldıktan sonra, telefon numaraları banka işlemlerinde kullanıma açılacaktır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu