Finans ve Banka

AktifBank Cebe Havale Nasıl Yapılır

2020 yılında AktifBank cebe havale yapabilmek için UPT hizmet noktalarına gidilmesi gereklidir. AktifBank cebe havale; alıcının cep telefonu, adı ve soyadı belirtilerek isme yapılan bir havale çeşididir.

AktifBank Cebe Havale Nedir?

AktifBank cebe havale; Ucuz Para Transferi adı ile yapılabilmektedir. Oldukça ucuz bir fiyat karşılığında, alıcının komisyon ödemesine gerek kalmadan yapılabilecek olan para transfer işlemidir. AktifBank cebe havale hizmetinin bir değişik versiyonu olarak isme para göndererek, bu işlemi gerçekleştirmektedir. UPT hizmetinin alınabileceği yurt içinde 4.700’den fazla nokta ve yurt dışında da 200’den fazla ülkede 400.000’den fazla UPT hizmet noktası bulunmaktadır. İşlemin gerçekleştirilebilmesi için sadece bir form doldurulması gerektiği için oldukça kısa süren bir işlemdir.

AktifBank UPT İle Para Nasıl Gönderilir?

AktifBank UPT ile para gönderimi yapmak için en yakın UPT hizmet noktasına gidilmesi gereklidir. Ancak mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası olan ve kimlik belgesi olarak sayılan bir belge ile gidilmelidir. Hizmet noktasından para gönderme formu alınmalıdır. İlgili form doldurulduktan sonra gişe görevlisine form ile beraber gönderim tutarının verilmesi gereklidir. Formda alıcının cep telefonu numarası da yazılmış olduğu için işlem tamamlandığında alıcıya SMS olarak bir referans kodu gönderilmektedir. Ayrıca aynı referans kodu UPT hizmet noktasında işlem yapan göndericiye de verilmektedir. Referans kodu gönderilirken bir aksaklık olması durumunda, sorumluluğu UPT hizmet noktası almamaktadır. Dolayısı ile alıcıya referans kodunun gitmemiş olma ihtimaline karşın, göndericinin de alıcıya işlem dekontunda yer alan referans kodunu iletmesi tavsiye edilmektedir.

AktifBank UPT İle Para Nasıl Çekilir?

AktifBank UPT ile para çekebilmek için cep telefonuna gelen referans numarası ve kimlik belgesi ile beraber herhangi bir UPT hizmet noktasına gitmesi gereklidir. UPT hizmet noktalarını öğrenebilmek için ise; https://www.aktifbank.com.tr adresine giriş yapılması gereklidir. Ödemeler ve transferler menüsünden ucuz para transferinin seçilmesi ile beraber açılan sayfadan, hizmet noktalarının olduğu sayfaya yönlendiren linke ulaşabilmek mümkündür. Referans numarası ile gönderilen paranın banka hesabına veya kredi kartına yansıdığı görülebilmektedir.

AktifBank Havale Yöntemleri Nelerdir?

AktifBank havale işlemleri ile ilgili detaylar aşağıda verilmiştir:

  • Hesaptan hesaba veya hesaptan isme, AktifBank şubelerinden havale işlemi yapılabilmektedir.
  • Kasadan hesaba veya kasadan isme şube üzerinden havale yapabilmek mümkündür.
  • İnternet bankacılığı veya telefon şubesi kullanılarak isme, hesaba veya IBAN’a havale yapılabilmektedir.
  • Yabancı para ile havale işlemleri hesaptan hesaba/isme veya kasadan hesaba/isme yapılabilmektedir.
  • QR kod ile havale yapılabilmektedir.
  • AktifBank cebe havale işlemi Ucuz Para Transferi yöntemi ile yapılabilmektedir. Havale için günlük işlem limiti TL bazında 100.000 TL’dir. Yabancı para ile işlem yapılacak olması durumunda ise dönemin kuruna göre 100.000 TL’ye denk gelen tutarda havale yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu