Finans ve Banka

Aktif Bank Sanal Kart Oluşturma

Aktif bank kredi kartının internet harcamalarında kullanılması için sanal kartlar kullanılmaktadır. Aktif bank sanal kart işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri kullanılmalıdır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemlerinin kullanımıyla, sanal kartlara ait tüm işlemler gerçekleştirilmektedir. Aktif bank sanal kartları, sadece Passo kredi kartına bağlı olarak çıkarılmaktadır.

Aktif bank Sanal Kartların Genel Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Aktif bank sanal kart kullanımıyla, online işlemlerdeki ödemelerin tamamı güvenli olarak gerçekleştirilebilir. Aktif bank Passo kredi katına bağlı olarak çıkarılan sanal kartlar, sadece online sistemlerdeki alışverişlerde geçerli olmaktadır. İnternet alışverişlerinin tamamlanması aşamasında, kredi kartı numarası, kart sahibinin isim bilgileri, kart güvenlik numarası ve karta ait son kullanma tarihi bilgileri sisteme girilmek zorundadır. Kredi kartına ait bu özel bilgiler farklı kişilerin eline geçtiği zaman, kart sahibinin haberi olmadan birçok harcama yapılması söz konusudur. İnternet sitelerindeki tehlikenin önlenmesi ve kredi kartı bilgilerinin korumaya alınması için sanal kart sistemi geliştirilmiştir. Sanal kartların numaraları ödeme bölümüne yazılarak, online ödemeler tamamlanmaktadır. Sanal kartlar 1 defa kullanılarak şekilde hazırlanmıştır. Online alışveriş tamamlandıktan sonra, sanal kart numarası kendiliğinden bloke edilmekte ve bir daha kullanılamamaktadır. Sanal kartların bir defa kullanılır şekilde hazırlanması, internet sitesinde kart güvenliği problemini ortadan kaldırmaktadır.

Aktif bank Müşteri Hizmetleri Sanal Kart İşlemleri

Aktif bank telefon bankacılığı sistemi üzerinden, Passo kredi kartı adına sanal kartı oluşturulabilir. Sanal kartın aktifleştirilmesi ya da mevcut sanal kartların kullanıma kapatılması için 0850 724 30 50 iletişim numarası kullanılmalı ve Aktif bank müşteri hizmetleri aranmalıdır. Müşteri hizmetleri üzerinden telefon bankacılığına giriş yapmak için T.C. kimlik numarası ve kredi kartı numarası doğrulanmalıdır. Bankacılık bilgileri doğrulandıktan sonra, müşteri temsilcisine bağlanılması ve Passo kredi kartı adına sanal kart oluşturulması için talimat verilmelidir.

Aktif bank İnternet Bankacılığı Üzerinden Sanal Kart Oluşturma

Aktif bank internet şubesine giriş yapmak için, bankaya ait internet sitesi kullanılmalıdır. www.aktifbank.com.tr adresine tıklandıktan sonra, doğrudan Aktif bank internet sitesi açılacaktır. Ana sayfada yer alan “İnternet Şube” bölümünden, internet bankacılığı giriş ekranı açılmalıdır. İnternet bankacılığı girişi aşlamasında, T.C. kimlik numarası ve online banka şifresi kullanılmalı ve SMS kodu sisteme girilmelidir. Sistem girişi tamamlandıktan sonra, “Kartlar” bölümü üzerinden Passo kredi kartı seçimi yapılmalı ve kredi kartına bağlı olarak sanal kart oluşturulmalıdır.

Aktif bank Mobil Bankacılık Uygulaması Sanal Kart Oluşturma

Aktif bank mobil şube sistemine giriş yapmak için “Aktif bank Mobil” uygulaması indirilmelidir. Aktif bank mobil şube sisteminin girişinde, T.C. kimlik numarasıyla birlikte kredi kartı numarası ve online bankacılık şifresi de talep edilecektir. Belirtilen tüm bilgiler girildikten sonra, cep telefonuna gönderilen güvenlik şifresi uygulamaya yazılmalıdır. Aktif bank mobil bankacılık sistem girişi tamamlandıktan sonra, Passo kredi kartı bölümü üzerinden kredi kartına bağlı olarak sanal kart oluşturulabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu