Finans ve Banka

Akbank Simkart Bloke Kaldırma

Akbank simkart bloke işlemlerinin yapılması ve sim kart için uygulanan blokenin kaldırılması için aşağıdaki bankacılık kanalları kullanılmalıdır:

  • Akbank Müşteri Hizmetleri
  • Akbank İnternet Şubesi
  • Akbank Mobil Uygulaması
  • Akbank ATM’leri

Yukarıda sıralanan kanallardan bir tanesine giriş yapıldıktan sonra, sim kart blokesi kaldırılabilir ve telefon numaraları eskisi gibi banka işlemlerinde kullanılmaya devam edebilir. Akbank simkart blokesinin, sim kart numaralarının 4.5G sistemine taşınması ya da farklı bir operatörlere değiştirilmesi durumunda ortaya çıkmaktadır. Sim kart blokesi kaldırılmadığı zaman, online bankacılık işlemlerinin tamamı engellenecektir.

Akbank Sim Kart Blokesi Kaldırılmazsa Ne Olur?

Sim kart bloke kaldırma işlemi yapılmadığı zaman, banka şubesi ve bankamatikler haricinde herhangi bir bankacılık işlemi gerçekleştirilememektedir. Akbank sim kart blokesinin devam etmesi durumunda kullanımı engellenen hizmetler ve işlemler aşağıda sıralanmıştır:

  • İnternet alışverişinin güvenli şekilde gerçekleştirilmesinde kullanılan 3D Secure güvenli alışveriş sistemi
  • Akbank telefon bankacılığı
  • Akbank internet bankacılığı girişi
  • Akbank mobil uygulaması girişi ve bankacılık işlemleri
  • SMS bankacılığı başvuruları
  • SMS üzerinden kredi kartı ve banka kartı şifresi alma / güncelleme

Yukarıda sıralanan bankacılık işlemlerinin kullanılması için sim kart blokesinin kaldırılması gerekmektedir. Sim kart blokesi aktif olduğu sürece, yukarıda sıralanan bankacılık hizmetleri kullanılamayacaktır.

Akbank Müşteri Hizmetleri Simkart Bloke Kaldırma İşlemleri

Akbank telefon bankacılığı kullanılarak, sim kart blokesi etkisiz hale getirilebilir. Akbank müşteri hizmetlerine bağlanmak ve sim kart blokesinin kaldırılması için işlem yapmak için 444 2 525 iletişim numarası kullanılmalıdır. Akbank müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra, T.C. kimlik numarası veya müşteri numarasıyla sisteme giriş yapılmalıdır. Kimlik doğrulamasının yapılmasının ardından, sim kartı blokesinin olduğu sesli yanıt sistemi tarafından tespit edilmektedir. Akbank sisteminde kayıtlı olan ve bloke edilen sim kartı numarasıyla müşteri hizmetleri arandığı zaman, sesli yanıt sistemi doğrudan bloke kaldırma işlemlerine yönlendirme yapacaktır. Müşteri hizmetleri üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için sesli yanıt sistemi doğrudan yönlendirme yapmaktadır. Sim kart bloke kaldırma sayfası açıldıktan sonra, sim kart blokesi kaldırılacaktır.

Akbank Online Bankacılık Simkart Bloke Kaldırma

Akbank internet şubesi ve mobil uygulaması kullanılarak, sim kart blokesi kaldırılabilir. Akbank internet sitesi üzerinden internet şubesi giriş ekranı açıldıktan sonra, sim kart blokesi kaldırılabilir. www.akbank.com.tr bağlantı adresi kullanılarak, Akbank internet sitesi açılmalıdır. İnternet sitesinde yer alan “İnternet Şubesi” bağlantısına tıklandıktan sonra, giriş ekranı açılacaktır. Bireysel işlemler giriş sayfasında istenen bilgiler doldurulduktan sonra, sim kart blokesinin kaldırılması için talimat verilebilir.

Akbank ATM’leri Sim Kart Bloke İşlemleri Nasıl Yapılır?

Akbank ATM cihazlarına kredi kartı ya banka kartıyla giriş yapıldıktan sonra, işlemler menüsünden sim kart bloke işlemi seçilmelidir. Akbank ATM’leri üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için onay verilmesinin ardından, telefon numaraları bankacılık işlemlerinde kullanılmaya devam edecektir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu