BankacılıkFinans ve Banka

Akbank Sanal POS Ücreti ve Komisyonu

Akbank tarafından alınan sanal POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, banka tarafından belirlenmekte olan kriterler ile müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Akbank Sanal POS kullanım komisyonlarının bilinen bazı oranları şu şekilde olmaktadır:

 • 9.000 TL limit üzerinden 12 ay kalma süresine yönelik banka tarafından sunulan komisyon oranı %2,10 olarak bilinmektedir.
 • 9.000 TL limit üzerinden 24 ay kalma süresine yönelik banka tarafından sunulan komisyon oranı %1,55 olarak belirtilmektedir.
 • 7.500 TL limit üzerinden 24 ay kalma süresinde yönelik banka tarafından sunulan komisyon oranı %1,75 olmaktadır.
 • 15.000 TL limit üzerinden 12 aylık taahhüt seçeneğinde ise komisyon oranı %1,50 olarak belirlenmektedir.

Bu limitlerin yanı sıra bankadan farklı komisyon teklifleri de alınabilmektedir. Fakat bunun için üye iş yerinin yeterli miktarda aylık kazancının olması gerekmektedir.

Akbank Sanal POS Ücretleri Nasıldır?

Akbank POS ücretleri, banka tarafından sunulan POS paketlerine göre değişmektedir. Müşterilerin tercihlerine göre farklı ödemeler yapmaları mümkün olmaktadır. Bütçelere göre çeşitlenmekte olan POS paketleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Peşin POS paketi: 50 TL
 • Yazarkasa POS paketi: 80 TL
 • Taksitli POS paketi: 115 TL

Bu paketler için belirlenen tutarlar, aylık kazancının 2.500 TL olduğu bilinen işletmelere yönelik sunulmaktadır. Aylık kazançların artması ile birlikte ödenmesi gereken tutarlarda da artış olmaktadır.

Minimum POS paketi seçenekleri için Akbank limiti 2.500 olurken; maksimum olarak belirlenmekte olan tutar 30.000 TL olmaktadır. Limit seçimleri üye işyerlerine göre belirlenmektedir.

Akbank POS Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?

Akbank POS cihazları özellikleri, POS tercihlerine göre değişebilmektedir. Fakat bankanın genel olarak sunduğu POS cihazı olanaklarının şunlar olduğu bilinmektedir:

 • Anlaşmalı kartlar üzerinden taksitlendirme seçenekleri sunulabilmektedir.
 • Yalnızca Türkiye içerisindeki kartlara değil anlaşmalı olan Yurt dışı banka kartlarına da işlem yapma olanağı sunulmaktadır.
 • Kampanya olanakları sayesinde hediye çekilişlerine katılma fırsatı sunulmaktadır.
 • Hesap hareketlerini rapor şeklinde alıp değerlendirme yapmak mümkün olmaktadır.
 • Pek çok işlem internet bankacılığı üzerinden sürdürüldüğü için zaman tasarrufu sağlanmaktadır.
 • Diğer üye iş yerlerinin çalışmaları hakkında bilgi sahibi olma olanağı bulunmakta bu sayede bir saha araştırmasına da ulaşılabilmektedir.

Akbank Sanal POS olanağı ise internet sistemi üzerinden satış yapmakta olan iş yerlerine yönelik sunulmakta olan bir hizmettir. Bu hizmet de farklı kampanyalar ile banka müşterilerine sunulmaktadır. Tercihe bağlı olarak seçim yapılabilmektedir.

Akbank POS Destek Hattı

Akbank POS cihazı müşterilerine yönelik hat, bankanın POS kullanan üyelerine yönelik hizmet vermektedir. Bu sistem üzerinden arıza, bilgi alma, malzeme talebinde bulunma gibi işlemler yapılabilmektedir.

Akbank destek hattı olarak bilinen 444 28 28 numaralı hat üzerinden yalnızca POS sahibi üye iş yerleri hizmet alabilmektedir. Günün her saatinde destek alınabilmesi mümkün olmaktadır. Müşteri danışmanları tarafından bilgilendirmeler 7/24 yapılmaktadır.

Ay sonu raporlandırma süreçleri de bu destek hattı üzerinden yapılabilmektedir. Hat üzerinden oluşturulan rapor talepleri sonucunda kayıtlı adrese ya da mail hesabına istenen raporlar gönderilmektedir.

Akbank POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

Akbank üzerinden POS başvurusu yapmak için, internet sistemi üzerinden online başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Bu form tarafından verilen ön bilgiler incelenerek banka tarafından müşteri adayları aranmaktadır.

Akbank Sanal POS cihazını kullanmak isteyen müşterilerin başvuru süreçlerinin ardından firmalarına yönelik bilgilendirmeleri de detaylı olarak yapmaları gerekmektedir. Bu süreçte banka tarafından onaylanmayan başvurular önceki kredi işlemleri sonucunda oluşan olumsuz kredi notları sebebiyle olmaktadır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu