Bankacılık

Akbank Sanal Kart Oluşturma

Akbank sanal kart nedir ve ücreti ne kadardır? Akbank sanal kart nasıl oluşturulur? Limit nasıl belirlenir? Sanal kart borcu nasıl ödenir? Sanal kart iptal edilebilir mi? Merak edilen tüm soruları konunun detayında bulabilirsiniz.

Akbank Axess kredi kartının online alışverişlerde kullanılabilmesi için sanal kartlar oluşturulmalıdır. Akbank kredi kartına ek olarak çıkarılan sanal kartlar, internet alışverişlerinin tamamında kullanılabilir. Axess kredi kartı bilgilerinin internet alışverişleri esnasında paylaşılmaması için sanal kart numaraları kullanılmaktadır. Akbank sanal kart oluşturmak isteyen kişiler, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri üzerinden işlem yapabilirler.

Akbank Sanal Kartların Genel Özellikleri Nelerdir?

Axess sanal kartların kullanımı, sadece internet üzerindeki alışverişler ve ödemelerde geçerlidir. Akbank kredi kartı olan Axess karta ek olarak çıkarılan sanal kartlar, kart bilgilerinin paylaşımına gerek kalmadan alışveriş yapılmasını sağlamaktadır. Axess kredi kartı bilgileri paylaşılmadan alışveriş yapıldığı için internet harcamalarında herhangi bir problemle karşılaşılma olasılığı bulunmamaktadır. Sanal kartlar sadece internet ortamındaki ödemelerde geçerlidir. Fiziki bir görünümü bulunmayan sanal kartlar, her alışverişten sonra yenilenmektedir. Sanal kartlar tek seferlik kullanıma uygundur. Sosyal medya harcamaları, e-ticaret harcamaları ve oyun ödemelerinin tamamında sanal kartlar kullanılabilir. Sanal kartların bir defa kullanılmasının ardından, kartların numarası bloke edilmektedir. Kartlarla yapılan harcamaların ardından, kartın içinde kalan bakiyeler banka hesabına geri gönderilmektedir.

Akbank Müşteri Hizmetleri Sanal Kart İşlemleri

Akbank telefon bankacılığı üzerinden sanal kartı oluşturmak için 444 2 525 iletişim numarası kullanılmalıdır. Müşteri hizmetleri arandıktan sonra, T.C. kimlik numarası, Axess kredi kartı numarası ve kredi kartı şifresi sisteme girilmelidir. Müşteri hizmetleri tarafından cep telefonuna gönderilen SMS’de tek kullanımlık güvenlik şifresi yer alacaktır. Güvenlik şifresi sisteme girildikten sonra, telefon bankacılığı işlemleri gerçekleştirilebilir. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra, Axess kredi kartı için sanal kart oluşturulabilir.

Akbank İnternet Bankacılığı Sanal Kart İşlemlerinin Detayları

Akbank internet şubesine giriş yapmak için www.akbank.com.tr bağlantı adresi kullanılmalıdır. Akbank internet sitesi açıldıktan sonra, sayfada yer alan “İnternet Bankacılığı” sistemine tıklanmalıdır. İnternet şubesi giriş ekranında, T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasıyla birlikte online bankacılık şifresi talep edilmektedir. Akbank tarafından cep telefonu numarasına gönderilen güvenlik şifresinin sisteme girilmesiyle birlikte, internet bankacılığı girişi tamamlanacaktır. İnternet bankacılığı girişi yapıldıktan sonra, uygulama menüsünden “Kartlar” ve “Kredi Kartları” seçimi yapılmalıdır. Axess kredi kartının işlem sayfası açıldıktan sonra, kredi kartı için sanal kart oluşturulabilir.

Akbank Mobil Uygulamasında Sanal Kart Oluşturma

Akbank mobil şube üzerinden, sanal kart başvurusu yapılabilir. “Akbank Mobil” uygulamasının indirilmesinin ardından, uygulama giriş ekranı açılmalıdır. Akbank mobil uygulamasının giriş ekranında, T.C. kimlik numarası, Axess kredi kartı numarası, kart güvenlik numarası ve kartın son kullanma tarihiyle birlikte mobil bankacılık şifresi girilmelidir. Akbank mobil uygulamasına giriş yapılmasının ardından, Axess kredi kartı için sanal kart oluşturulabilir. Axess sanal kart oluşturulduktan sonra, sanal karta bakiye yüklemesi yapılabilir. Akbank sanal kartların takip işlemleri, Akbank mobil uygulama üzerinden düzenli olarak yapılabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu