Bankacılık

Akbank Direkt Şifre Alma – Videolu Basit Anlatımla

Akbank direkt şifre alma işlemi sorunsuz olarak nasıl yapılır? Akbank direkt nasıl kullanılır? Akbank direkt mobil girişi internet bankacılığı için şifre alma işlemini anlatıyoruz.

Akbank direkt şifre alma işlemi sorunsuz olarak nasıl yapılır? Akbank direkt nasıl kullanılır? Akbank direkt mobil girişi internet bankacılığı için şifre alma işlemini anlatıyoruz.

Akbank direkt online bankacılık hizmetlerine şifre almak için kullanılacak kanallar şu şekildedir:

 • Akbank İnternet Şubesi
 • Akbank Direkt Mobil Uygulama
 • Akbank Müşteri Hizmetleri

Belirtilen bankacılık kanallarından herhangi birisi kullanılarak, Akbank Direkt uygulaması giriş şifresi talep edilebilir. Akbank online bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla kullanılan Akbank Direkt uygulaması, internet ve mobil girişi olacak şekilde iki farklı kategoride hizmet vermektedir.

Akbank Direkt İnternet Sitesi Üzerinden Şifre Alma

Akbank internet bankacılığı kullanılarak, giriş ekranı üzerinden Akbank Direkt şifresi oluşturulabilir. Uygulamaya erişmek ve şifre almak için izlenmesi gereken adımlar aşağıda detaylı şekilde anlatılmıştır:

 • akbank.com adresi üzerinden, Akbank internet sitesine giriş yapılmalıdır.
 • Sayfanın sağ üst kısmında yer alan listeden “Bireysel İşlemler” seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Bireysel işlemler için hazırlanan internet sitesi giriş ekranı, sayfada açılacaktır.
 • Giriş sayfasında talep edilen müşteri numarası ve bankacılık şifresiyle, sisteme giriş yapılmaktadır.
 • İlk defa Akbank Direkt şifresi alacak kişilerin, müşteri hizmetleri ya da internet bankacılığı üzerinden Akbank Direkt şifresi oluşturması gerekir.
 • Sayfada bulunan “Şifre AL” seçeneğine tıklayarak, yeni şifre oluşturulmalıdır.
 • Sistemde kayıtlı cep telefonu numarası ve müşteri numarası sisteme girildikten sonra, cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifreyle sisteme giriş yapılabilir.
 • Kartın üzerinde yer alan müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarasıyla birlikte, SMS bankacılığıyla iletilen tek kullanımlık şifreyi de yazarak sisteme giriş yapılmalıdır.
 • Sisteme ilk kez giriş yapılacağı zaman, kullanıcı adı olarak soyadı kullanılmaktadır.
 • İlk girişin ardından, kullanıcı adı ve kullanıcı resmi gibi bilgiler belirlenmelidir.
 • Tek kullanımlık şifreyle bir daha giriş yapılamayacağı için sistem üzerinden en az 8 karakterli bir şifre belirlenmelidir.

Oluşturulan şifre, Akbank direkt internet şubesi ve mobil şubesi üzerinden kullanılabilir.

Akbank Direkt Mobil Uygulama Giriş Ekranından Şifre Alma

Akbank Direkt uygulama şifresi almak için ilk önce mobil cihaza uygulamanın indirilmesi gerekir. APP Store ya da Google Play Store web mağazalarının arama bölümüne “Akbank Direkt” yazıldıktan sonra, uygulama indirilmelidir. Uygulamanın giriş ekranında yer alan “Şifremi Unuttum / Şifre Al” sekmesine tıklayarak işlemlere devam edilmelidir. Kart numarası, müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası bilgileri girildikten sonra, sisteme kayıt edilmiş güncel cep telefonu numarasının sisteme girilmesi gerekir. Cep telefonu numarasına gönderilen tek kullanımlık şifreyle, Akbank Direkt mobil uygulamasına 1 defalık giriş yapılmalıdır. Sisteme giriş yaptıktan sonra, bir sonra ki girişlerde kullanmak üzere güvenlik resmi seçilmeli ve kullanıcı adı belirlenmelidir. Sisteme giriş yapmak üzere kullanılacak yeni şifre de belirlendikten sonra, Akbank Direkt Mobil uygulaması kullanıma açılacaktır.

Akbank Müşteri Hizmetlerinden Akbank Direkt Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank telefon bankacılığı hizmetleri kullanılarak, Akbank Direkt şifre alma işlemleri gerçekleştirilebilir. Akbank müşteri hizmetleri üzerinden işlem yapmaya devam edebilmek için giriş aşamasında T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasının belirtilmesi gerekir. Sesli yanıt sistemi kullanılarak ya da Akbank müşteri temsilcisine bağlanılarak, Akbank Direkt şifre işlemlerine devam edilebilir. Güvenlik amacıyla sistemde kayıtlı cep telefonuna gönderilen tek kullanımlık kodun sisteme girilmesi ve işlemlere bu adımdan sonra devam edilmesi şart koşulmuştur. Sesli yanıt sistemi üzerinden Akbank Direkt şifresi alma ya da mevcut şifreyi değiştirme gibi işlemleri yapmak isteyen kişiler, sesli yanıt sisteminin yönlendirme numaralarını izlemelidir. Sesli yanıt sisteminin talimatlarının ardından, 5 haneli geçici şifre belirlenmeli ve yeni şifre onaylanmalıdır. Müşteri temsilcisine bağlanarak şifre güncelleme işlemi yapmak isteyen kişiler, tekrardan aynı ekrana yönlendirilir ve cep telefonunun klavyesiyle yeni şifre belirlenir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Akbank Axess Kredi Kart Şifresi Alma |
6 Kasım 2020 21:25

[…] bir durum. Görüntülü olarak videolu anlatımda olanlar ise kolaylık olması açısından Akbank Direkt Şifre Alma videolu anlatım sayfasını ziyaret […]

Başa dön tuşu