Finans ve Banka

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır

2020 yılında Akbank cep numarasına havale işlemi ile yatırılan tutarın 24 saat içerisinde çekilmesi gereklidir. Akbank cebe havale işlemi ile yatırılan tutar eğer 24 saat içerisinde çekilmez ise, para çekilirken tutar veya referans kodu bilgisi yanlış girilir ise; o zaman aktarılmak istenen tutar göndericinin hesabına tekrar aktarılmaktadır.

Akbank Cebe Havale İşlemi Hangi Yöntemler İle Yapılmaktadır?

Akbank cep numarasına havale yapmanın yolları aşağıda verilmiştir:

 • https://www.akbank.com adresine giriş yapılarak cebe havale yapılabilmektedir. Bunun için öncelikle müşteri numarası ve internet bankacılığı şifresi ile internet şubesine giriş işleminin tamamlanması gereklidir. Ardından para transferleri menüsü aracılığı ile işlem yapılabilmektedir.
 • Akbank’ın mobil uygulaması olan Akbank Direkt indirilerek işlem gerçekleştirilebilmektedir. Gönderimin yapılabilmesi için mobil uygulamaya giriş yapıldıktan sonra sol tarafta yer alan işlem menüsü üzerinden para transferlerinin seçilmesi gereklidir. Ardından cep telefonuna seçeneği tıklanmalıdır. Karşı tarafın cep telefonu numarası ile beraber gönderilmek istenen tutarın girişi sağlanarak işlem tamamlanmaktadır.

Akbank Cep Telefonuna Havale İşlemi Videolu Anlatım

Akbank Cep Telefonuna Havale İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Akbank cebe havalenin iptali için Akbank Diret mobil uygulamasına giriş yapılmalıdır. Müşteri numarası ve mobil bankacılık şifresi ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra işlem menüsünden para gönderi iptal et seçeneğinin seçilmesi gereklidir. Bu sayede Akbank ATM’sine para gönder fonksiyonu ile yapılan işlemlerin iptal edilebilmesi mümkündür. Ancak bu yöntem ile gönderimin iptal edilebilmesi için para gönderim saatinin üzerinden henüz 24 saatin geçmemiş olması gereklidir. Ayrıca alının henüz parayı çekmemiş olması talep edilmektedir.

Göndericiler ve Alıcılar İçin Akbank Cebe Havale İşlem Limitleri Ne Kadardır?

Akbank cebe havale limitleri aşağıda belirtilmiştir:

 • Akbank cep numarasına havale işlemi yapacak olanlar bir gün içerisinde en az 10 TL ve en fazla 500 TL para aktarımı yapabilmektedirler.
 • Cebe havale yöntemi ile hafta içerisinde 10 TL’den 1.000 TL’ye kadar para aktarımı mümkündür.
 • 10 TL’den 1.500 TL’ye kadar aylık gönderim yapılabilmektedir.

Akbank Cep Telefonuna Havale Parası ATMlerden Nasıl Çekilir?

Akbank cep telefonuna havale parasını çekmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Akbank cebe havale parasını almak için bir banka ATM’sinin bulunması gereklidir. En yakın ATM’nin nere olduğu bilinmiyor ise Akbank’ın web sitesine girildiğinde, ATM ve şubelerimiz menüsü üzerinden ilgili ATM’nin tespiti yapılabilmektedir.
 • Cebe havale işlemi gerçekleştiğinde alıcının cep telefonu numarasına içerisinde referans kodu olan bir SMS gelmektedir. Ancak ne kadar para aktarıldığı bu mesajda yazmamaktadır. Bu bilginin alıcıdan alınması gereklidir.
 • ATM’den giriş tuşuna basılmalıdır.
 • Alıcı kendi T.C. kimlik numarasını girmelidir.
 • Kartsız para çekme seçeneğine tıklamalıdır.
 • Kendisine mesaj olarak gönderilen referans numarasını ve göndericiden öğrendiği tutarı yazmalıdır. Ardından parayı çekmesi mümkün olmaktadır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu