Kamusal Haberler

Açık Öğretim Lise Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Açıköğretim lise para yatırma hangi bankaya yapılır? 2020 Açık öğretim lise para yatırma son tarihi ne zaman? Kaç para yatırılacak?

Açıköğretim lise para yatırma hangi bankaya yapılır? 2020 Açık öğretim lise para yatırma son tarihi ne zaman? Kaç para yatırılacak? Gibi tüm detayları konumuzda bulabilirsiniz.

Açık öğretim lisesi kayıt yenileme ve yeni kayıtlara ait güncel tarihler, duyuru olarak geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Buna göre;

Açık Öğretim Lise 2020 Kayıt Yenileme Tarihleri

Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2020 – 09 Ekim 2020

Açık Öğretim Lises Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Kayıt yenileme işlemleri için anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerin yenileme işlemleri otomatik olarak yapılacak. Para yatırma sonrası tekrardan Halk Eğitimi Merkezi gibi yerlere gitmeye gerek kalmayacak.

Ücreti yatırmanıza rağmen 1 iş günü içerisinde eğer sistemde kaydınızı Aktif olarak görmüyorsanız, en yakın Halk Eğitimi Merkezi’ne giderek durumunu sorabilirsiniz.

Açık Öğretim Lise sistemine giriş şifrenizi bilmiyorsanız eğer şifrenizi Halk Eğitimi Merkezi’nden ya da MEBİM’in 444 06 32 numaraları telefon numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

Açık Öğretim Lise 2020 Kayıt Yenileme Ücreti

Bir dönemlik kayıt yenileme için sınav ücreti 50 TL. Ancak kayıt yenilemesini Halk Eğitimi Merkezi’ne gidip yaptıran öğrenciler 5 TL’de okul aile birliği adına yatırılması gerekiyor. Yani toplamda yenileme için 55 TL yatırılması ve makbuz alınması gerekmekte.

Açık Öğretim Lise Kayıt Ücreti Hangi Bankalara Yatırılır?

Kayıt yenileme için alttaki bankalar anlaşmalı bankalardır.

  1. Ziraat Bankası
  2. Türkiye Halk Bankası
  3. Vakıflar Bankası

Açık Öğretim Lise Para Yatırma İşlemi

TC Kimlik numaranız ile birlikte Ziraat Bankası, Halkbank veya Vakıf Bank şubelerine giderek ya da ATM’lerden ya da bu bankaların internet şubesi üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına 50 TL ödeyecek.

Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi kaydını Halk Eğitimi Merkezin’den yaptıran öğrenciler ekstra olarak 5 TL’de buraya ödeme yapmak durumundalar.

 

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu