Devlet DestekleriKredi Haberleri

5 Sene Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi – 90.000 TL

5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi 2020 yılı başvuru şartlarını, evraklarını, kredi veren bankaları alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

5 Sene geri ödemesiz hayvancılık kredisi için 2020 yılında güncellenen kredi koşulları 2021 için de geçerli olacak ve 90.000 TL’ye kadar kredi kullanılabilecek

5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi üzerinde düzenleme yapılarak, kredi 2 yıl sonra ödemeli kullandırılmak üzere düzenlenmiştir. Kredi üzerinden uygulanan toplam ödemeye ait vade süresi ise bankalar tarafından 7 yıl olarak belirlenmiştir. Bu kredilerin alım süreci 2020 yılına kadar devam edip, başvurular için ilgili bankaların şubelerine gerekli evraklar ile gidilmelidir. 5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi türünün 2020 yılı düzenlemesi ile güncellenen, 2 yıl ödemesiz çeşidine başvuru için izlenecek adımları, başvuru şartlarını, evraklarını, kredi veren bankalar hakkında bilgilerin tümünü, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Devlet Destekli 5 Yıl Ödeme Yapmadan Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

5 yıl ödemesiz hayvan kredisi alınan bankalar, 2020 yılının sonunda yapılan düzenleme ile bu kredi çeşidini 2 yıl ödemesiz olarak sunarlar. Kredi olanağı sunan bankaların isimleri şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası kurumları, hayvancılık için 2 yıl geri ödemesiz kredi olanağı sunarlar.

Bu kredilere yapılan başvuruların onaylanması halinde maksimum 90 bin tl limit ile 7 yıl vade süresi üzerinden hayvancılık kredisi kullanılır. Kredi taksitlerinin ödemeleri ise bankalar tarafından 2 yıl sonra talep edilir.

5 Yıl Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Belgeleri

5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi evrakları, bankalara başvuru yapılırken, şubelere teslim edilmelidir. Başvuru için talep edilen belgeler şu şekilde sıralanır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı,
 • Kişiye ait maaş bordrosu veya aylık gelir belgesi,
 • Çiftçi kayıt sistemi kayıt belgesi,
 • Hayvancılığın yapılacağı alana, arsaya ait tapu belgesi sıralaması ile belirlenen evraklar, banka şubesine iletilmelidir.

5 Yıl ödeme yapmadan hayvancılık kredisinin koşulları üzerinden, 2020 yılında düzenlenen 2 yıl ödemesiz hayvancılık kredisine başvuru için hayvancılık kredisi veren bankaların şubeleri ziyaret edilerek, başvuru formu doldurulmalı ve kredi için onay alınmalıdır.

5 Yıl Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Şartları

5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi koşulları, 2020 yılında yapılan düzenleme ile 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi şartları olarak, yeniden belirlenmiştir. Hayvancılık kredisi alım şartları şu şekilde sıralanır:

 • Kredi alacak kişi aktif şekilde hayvancılık ile uğraşıyor olmalıdır.
 • Kredi almak için kredi talebi yapan kişinin, ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) bünyesinde kayıtlı olarak görünmesi gerekir.
 • Kredi talebi yapabilmek için 18 yaşının doldurulmuş olması gerekir.
 • Kredi başvurusu için kişinin aylık gelire sahip olması gerekir. Bu gelir belge ile kanıtlanmalıdır.

Şartları sağlayan kişiler, hayvancılık kredisi sunan bankalardan, kredi başvurusu sağlayarak, 90 bin tl limite kadar kredi kullanabilirler.

 ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) Kayıt Olmak İçin TIKLAYIN 

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası hayvancılık kredisine müracaat için bankanın kişiye en yakın şubesine gidilir. Daha sonra izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Banka şubesinde çalışan müşteri temsilcileri ile görüşülür.
 • Müşteri temsilcisine 2 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi kullanılmak istenildiği belirtilir.
 • Kişiye ait nüfus cüzdanı aslı, fotokopisi, gelir belgesi, hayvancılık arazisi tapusu, ÇKS kaydı belgesi iletilir.
 • Müşteri temsilcisi ile ‘’ hayvancılık kredisi başvuru formu’’ doldurulup imzalanır.

Adımların tamamlanması ile kredi başvurusu sağlanır. Başvuru sonucu, başvuru yapılan şubeden takip edilir. Başvuru onayı alanlar, 90 bin tl limite kadar hayvancılık kredisi kullanıp, ödemelerine 2 sene sonra başlarlar. Kredi üzerinden sunulan 7 yıl ödeme vade süresinden faydalanırlar.

İş Bankası Hayvancılık Kredisi Başvurusu

İş Bankası hayvancılık kredisine müracaat, bankanın şubeleri yoluyla yapılır. Başvuru için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Kişi kendine en yakın İş Bankası şubesine gider.
 • Banka müşteri temsilcileri ile görüşülür.
 • Müşteri temsilcisine, 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisinden yararlanılmak istendiği iletilip, nüfus cüzdanı fotokopisi, aslı, gelir belgesi, hayvancılık arazisi tapusu, ÇKS kayıt belgesi teslim edilir.
 • Müşteri temsilcisi ile ‘’hayvancılık kredisi başvuru formu’’ doldurulup, imzalanır.

Adımların tamamlanması ile krediye başvuru sağlanır. Başvuru sonucu, talebin yapıldığı şubeden bilgi alınarak, takip edilir. Hayvancılık kredisi onayı alan kişiler, İş Bankasından 90 bin tl limitli krediyi, 7 yıl vade olanağı ile kullanırlar. 5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi koşulları, 2020yılında yapılan düzenleme ile 2 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi koşullarına uygun olarak düzenlendiği için kredinin ödemeleri, kredi alındıktan 2 yıl sonra talep edilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu