Finans ve Banka

18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır?

18 yaş altı banka hesabı açabilmek için çocukların ebeveynleri ile beraber bankaya gitmesi ve ebeveynlerinin hesap açılışına onay vermesi gerekmektedir. 18 yaş altı banka hesabı açılabilmesi için kimlik belgesi yeterli olmaktadır. Ailelerin çocukları adına birikim yapabilmeleri açısından avantajlı hesaplar olmaktadır.

18 Yaş Altının Hesap Açabilecekleri Bankalar Hangileridir?

18 yaşından küçüklerin hesap açtırmasına izin veren bankalar şöyledir:

  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • Akbank
  • Garanti BBVA
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • ING Bank
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Kuveyt Türk

18 Yaş Altı İçin Vakıfbank Junior Hesap

Vakıfbank Junior hesap; 18 yaşın altındaki bireylere özel bir hesaptır. 18 yaşından küçük bireylerin ebeveynleri ile beraber bankaya gitmesi durumunda hesap açılışı için başvuru yapılabilmektedir. Başvurular Vakıfbank şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Hesabın açılması ile beraber hem kredi kartı hem de banka kartı verilebilmektedir. Hesap sahibinin hesap açılışı gerçekleştikten sonra alışveriş ve yatırım fonu işlemlerini yapabilmesi mümkün olmaktadır.

18 Yaşından Küçükler İçin Akbank Exi 26

Akbank Exi 26; 16 ile 26 yaş arasındaki gençlerin açtırabileceği bir hesaptır. Neo Exi 26 hesabı olarak geçmektedir. 18 yaşından küçük olan bireyin bu hesabı açtırabilmesi için ebeveynlerinden bir tanesi ile ve kimlik belgesi ile beraber Akbank şubesine gitmesi gerekmektedir. Bankanın talep ettiği şartları yerine getirmesi durumunda kredi kartı çıkarttırabilmesi de mümkündür. 18 yaşından küçük çocukların kredi kartı alması durumunda; kartın hesap özetini ve ödeme günlerini takip etme işlemini çocuğun annesi veya babası yapabilmektedir. Para çekme, para transferi yapma gibi işlemleri banka kartları üzerinden yapabilmeleri mümkündür.

İş Bankası’ndan 18 Yaşından Küçüklere İlk İmza Hesabı

İş Bankası İlk İmza hesabı; 1987 yılından günümüze kadar gelmiş bir hesaptır. İlk İmza hesabını açtırabilmek için 12 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir. 12 yaşını doldurmuş olan ve 18 yaşından küçük olan bireylerin en az bir ebeveyni ile beraber İş Bankası şubesine gitmesi ve İlk İmza hesap açılışı yapmak istediğini söylemesi gerekmektedir. ATM aracılığı ile ödeme yapma, mağazalardan taksitli alışveriş yapma gibi bankacılık işlemlerini hesap sahibinin gerçekleştirebilmesi mümkündür. 18 yaş altı banka hesabı açan ebeveynlerin kredi kartı kullanımı ile ilgili kart sahibi çocuklarına bilgi vermesi tavsiye edilmektedir.

Garanti BBVA Genç Kart İle 18 Yaş Altına Banka Hesabı

Garanti BBVA Genç Kart almak isteyen 18 yaşından küçük bireyler; ebeveynleri ile beraber banka şubesine gitmelilerdir ve ebeveynlerinin imzası doğrultusunda banka hesapları açılmaktadır. Hesap açılışı yapılırken ek ücret talep edilmemektedir. Kimlik belgesi fotokopisi yeterli olmaktadır. Hesap açılışı yapıldığında verilen Genç Kart; Bonus kartların bütün özelliklerini taşımaktadır. Bonus kart için yapılan kampanyalardan da yararlanabilmeleri mümkündür. Üye iş yerlerinde kartları ile harcama yaptıklarında Bonus puan kazanmaktadırlar. Açtıkları hesaptan hesap işletim ücreti alınmaktadır. Para transfer işlemi yaptıklarında ise; düşük tutarda havale ve EFT ücreti alınmaktadır.

18 Yaş Altına Ziraat Bankası’ndan Genç Hesap

Ziraat Bankası Genç hesap açtırmak için Ziraat Bankası şubesine gidilmesi gerekmektedir. Açılan hesaptan hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Ayrıca havale veya EFT işlemi yapıldığında, işlem ücreti de talep edilmemektedir. Devletten burs alan 18 yaş altı bireylerin bu hesabı açtırması durumunda; bursları da bu hesaba yatırılmaktadır. Harçlık avans hizmetinden yararlanabilmeleri mümkündür. Harçlık avans limitleri her ay güncellenmektedir.

18 Yaşından Küçüklere Türkiye Ekonomi Bankası Global Genç Hesap

TEB Global Genç Hesap; 25 yaşından küçük bireylere özel bir hesaptır. Bu hesaptan yararlanabilecek olan yaş grupları gruplandırılmıştır. 12 ile 15 yaş arası bir grup, 16 ile 17 yaş arası bir grup ve 18 yaş ile 25 yaş arası ayrı bir gruptur. 50’den fazla ülkede bu hesap üzerinden para çekme işlemi yapabilmek mümkündür. Tasarruf hesabı olarak geçmektedir ve vadeli mevduat hesabı özelliklerini taşımaktadır.

ING Turuncu Hesap İle 18 Yaşından Küçüklere Banka Hesabı

ING Turuncu Hesap için hesap açılış alt limiti bulunmamaktadır. 18 yaş altı banka hesabı, Turuncu Çocuk Hesabı olarak geçmektedir. Birikim hesabı olarak geçen bu hesap ile para çekme ve para yatırma gibi özelliklerden yararlanabilmek mümkündür. Hesaba para aktarımı yapmak için ING Vadesiz Hesap, ING Bonus Card ve ING Pegasus Plus Kart kullanılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu